Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że jednocześnie kształtuje się siatka połączeń na sezon letni. Zmiany – zwłaszcza w przypadku rejsów czarterowych – są naturalne i dotyczą wszystkich biur podróży oraz funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu. Oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów.

mówi Kaan Ergün, COO Coral Travel Poland.

Jak zaznaczają w komunikacie Polskie Porty Lotnicze, partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze kontynuują współpracę przedłużając lub nawet poszerzając swoją ofertę, ponieważ widzą potencjał lotniska.

PLL LOT wprowadził nowe kierunki – Podgoricę i Ochrydę, które dołączyły do oferty rejsów do Rzymu, Prewezy i Tirany. Przewoźnik niskokosztowy Wizz Air po uruchomieniu lotów do Larnaki w grudniu 2023 przedłużył sprzedaż biletów na Cypr na sezon letni, jak również na przyszłą zimę 2024/25.

PPL dodaje, że rezygnacja z jakiegoś kierunku dotyczy wszystkich lotnisk w Polsce i nie jest ewenementem, również w trakcie trwania sezonu – choć z uwagi na skalę, takie zmiany na większych lotniskach są mniej widoczne i nie są tak szeroko komentowane. Temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty. Spółka informuje też, że wraz ze zbliżającym się sezonem wypoczynkowym PPL zarządzające portem spodziewa się zwiększonego zainteresowania na wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze