Fot. Modlin Airport

W ramach partnerstwa Welcome Airport Services jako agent obsługi naziemnej zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na lotnisku Warszawa/Modlin, w tym połączenia RFS. Dodatkowo, planowane jest utworzenie Magazynu Czasowego Składowania, który będzie stanowił kolejny punkt odpraw w ramach Agencji Celnej Welcome.

–  zaznacza Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Porozumienie nie ogranicza się jedynie do aspektów operacyjnych. Obejmuje także promocję segmentu cargo, zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku. Poprzez współpracę obie firmy zamierzają zwiększyć atrakcyjność oferty frachtowej w Polsce.

– podsumowuje Piotr Rotmański, Prezes Welcome Airport Services.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to lotnisko w Polsce stworzone z myślą o tanich liniach lotniczych i obsłudze przewozów czarterowych. Od czerwca 2012 r. pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Lotniska Chopina. Obsługuje przewozy krajowe i międzynarodowe krótkiego i średniego zasięgu.

Welcome Airport Services działa w branży lotniczej od dwudziestu pięciu lat, posiada 8 oddziałów, Pion Cargo oraz własną Agencję Celną. Oddziały Welcome Cargo są̨ obecne na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz portach lotniczych w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie i Łodzi.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Modlin Airport