Ideą projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej – Polskie Marki Turystyczne – jest uhonorowanie tym tytułem miejsc i obszarów profesjonalnie promowanych oraz zarządzanych, a Kraina Górnej Odry zdecydowanie do takich należy.

Tym samym Kraina Górnej Odry dołączyła do grona 12 marek turystycznych z całej Polski. Obecnie w województwie śląskim mamy cztery obszary wyróżnione tytułem Polskiej Marki Turystycznej:

  • BESKIDY
  • JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
  • ŚLĄSK CIESZYŃSKI
  • KRAINA GÓRNEJ ODRY

Wszystkie te miejsca gwarantują najwyższą jakość w zarządzaniu marką. Wielkim osiągnięciem Śląskiego jest zdobycie aż czterech Polskich Marek Turystycznych. To bardzo dobry wynik. Dzięki takim wyróżnieniom oraz innym konkursom, odwiedzający wiedzą, że warto tu przyjechać.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji, tegoroczni zwycięzcy będą mogli liczyć na wsparcie promocyjne na rynku krajowym i zagranicznym, udział w targach, warsztatach, podróżach studyjnych. Polska Organizacja Turystyczna tradycyjnie będzie prowadzić z zarządcami wspólne działania promocyjne w ramach narodowego portalu turystycznego i innych kanałów komunikacji.

Śląska Organizacja Turystyczna jest dumna z tego, że region ten zdobywa coraz więcej nagród branżowych, które są efektem wypracowanych przez lata, konsekwentnych i spójnych działań w promowaniu województwa śląskiego.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Śląska Organizacja Turystyczna