9 listopada 2021 odbyło się największe w tym roku spotkanie branży turystycznej – Forum Agentów.

W wydarzeniu odbywającym się w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie udział wzięło ponad 200 osób: doradców turystycznych, organizatorów, przedstawicieli organizacji turystycznych i władz państwowych, a w roli wystawców: destynacje, firmy ubezpieczeniowe, atrakcje turystyczne oraz linie lotnicze.

Tradycyjnie program Forum wypełniony był debatami i prelekcjami. Z wiadomych przyczyn zdominowała je tematyka pandemii i jej wpływu na turystykę i zachowania konsumenckie. Kluczowym tematem debat był Turystyczny Fundusz Pomocowy, ruch turystyczny po pandemii oraz prognozy wakacyjnych kierunków 2022. Uczestnicy mieli też okazję wysłuchać prelekcji na temat zmian podatkowych jakie czekają turystykę w następnym roku oraz uczestniczyć w dyskusji o roli mediów społecznościowych w pracy agenta turystycznego. Debaty i prelekcje były przeplatane pokazami największego zadaszonego parku wodnego w Europie ”Suntago” oraz parku roller coasterów w Energylandii.

Jak zwykle Forum towarzyszyły spotkana stolikowe z organizatorami, odbyło się szkolenie MerlinX, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą partnerów Forum. Tradycyjnie też wydarzenie zakończyło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Agent Roku. Zwycięzcą został Przemko Niewiadomski z biura Bon Voyage z Poznania.

  • Źródło i zdjęcia: Wiadomości Turystyczne – Organizator Forum