Jesień sprzyja wyjazdom wakacyjnym poza Polskę.  Gdzie najlepiej się wybrać na najbliższe miesiące? Propozycją mogą być malownicze greckie wyspy, piękne wybrzeża Hiszpanii czy ciekawe miejsca w Turcji.

Greckie wyspy

Jedna z greckich wysp to zawsze świetny wybór na jesienny wypoczynek. Wśród ofert biur podróży najwięcej można znaleźć na Zakynthos, Korfu  oraz Rodos. Tygodniowe wakacje all inclusive zaczynają się już od kwot poniżej 2 tysięcy złotych. Jesienią można wypocząć tam przy temperaturach w okolicach 22-23 stopni.

Niezależnie od tego, którą wyspę wybierzemy, czekają na nas piękne plaże, niezwykłe krajobrazy i pyszne jedzenie. Na Zakynthos warto wybrać się w rejs po wybrzeżu i zobaczyć słynny wrak statku w jednej z malowniczych zatok, natomiast na Rodos koniecznie trzeba odwiedzić stolicę czy miasto Lindos z wieloma zabytkami. Natomiast Korfu to “Królowa jońskich wysp” , która zachęca przepięknymi widokami, ale i kawałkiem historii oraz ciekawej architektury. Stolica wyspy – Kerkyra – zachwyca starą twierdzą i starożytną światynią Artemidy.

Hiszpańskie wybrzeża

Hiszpania ma turystom wiele do zaoferowania – wybrzeża Costa del Sol czy Costa Brava, a także Wyspy Kanaryjskie. W październiku jednak najtaniej można wypocząć na Majorce. Za pobyt all inclusive na tydzień zapłacimy około 1700 złotych. Na miejscu czeka świetna pogoda i około 25 stopni.

Na Majorce warto zwiedzić stolicę wyspy Palma de Mallorca ze starożytnym centrum miasta i średniowiecznymi murami obronnymi, popularne Smocze Jaskinie czy malownicze, górskie miasteczko Valldemossa. Wyspa oferuje również piaszczyste plaże i ciepłe, czyste morze.

Tureckie perełki

Kolejnym tanim krajem na jesienne wakacje jest Turcja. Turyści zawsze chwalą sobie tamtejsze hotele, jedzenie czy plaże. Tygodniowy pobyt all inclusive kosztuje w granicach 1800-1900 złotych. Jeśli chodzi o temperatury, to osiągają one poziom nawet powyżej 25 stopni.

Do zwiedzania również w Turcji jest bardzo wiele miejsc. Przede wszystkim trzeba zobaczyć Stambuł – piękne miasto  z wieloma zabytkami na styku dwóch kontynentów. Warto odwiedzić również malowniczą Kapadocję, oryginalne Pamukkale czy starożytny Efez. Na wypoczynek polecam Riwierę Turecką lub Egejską. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i zapewne warte zaplanowania jesiennego odpoczynku w przyjemnym i ciepłym, słonecznym klimacie.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt