Mombasa to drugie co do wielkości miasto w Kenii, będące sercem południowo-wschodniej części kraju. Położone nad brzegiem Oceanu Indyjskiego miejsce pulsuje życiem. Jest bogate w atrakcje turystyczne  interesujące ze względu na historię i kulturę. Mombasa stanowi niezaprzeczalnie centrum turystyczne regionu. Nic zatem dziwnego, że touroperator postanowił dać swoim klientom możliwość odkrycia i tego zakątka na ziemi jeszcze w letnim sezonie 2024. 

Jednocześnie EXIM tours nie zwalnia tempa rozwoju ofert na  sezon Zima 2024/25. Do tej pory obfitowała w chętnie wybierane bliskie, ciepłe kierunki, takie jak Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, Attyka, Malta, Cypr, Cypr Północny, Costa del Sol, Costa Blanca i Madera.

Europejskie propozycje to nie wszystko. Na zimę touroperator proponuje egzotyczne podróże do Maroka, Indonezji (Bali), Abu Dhabi, Ras Al Khaimah oraz na Mauritius i Zanzibar. Biuro podróży EXIM tours stale zaskakuje nowymi kierunkami w swojej ofercie. Ostatni z nich to Bahrajn, do którego można polecieć z Polski bezpośrednio wyłącznie z EXIMem.

Przyjrzyjmy się nowościom zaprezentowanym przez EXIM tours w ostatnim sezonie Zima 2023/24. Jedną z nich była inauguracja nowego kierunku: emiratu Ras Al Khaimah. Loty z Katowic odbywały się w każdą niedzielę, do połowy maja 2024 roku. W odpowiedzi na rosnącą popularność tego kierunku touroperator zdecydował się na zwiększenie jego dostępności dla podróżnych. Wraz ze startem sezonu Zima 2024/2025 będą oni mogli latać do Ras Al Khaimah bezpośrednio również z Warszawy.

Pierwszy lot do tego emiratu z warszawskiego lotniska Chopina odbędzie się w listopadzie tego roku. Samoloty czarterowe zabiorą 189 pasażerów z Warszawy. Wznowienie przelotów z Katowic zaplanowano na 3 listopada, z miejscami dla 129 turystów, ze względu na udostępnienie części miejsc w samolocie czeskiemu EXIMowi i Fischerowi, które tak jak polska część EXIMu są częścią DERTOUR group. Pasażerowie lecący czarterem do Ras Al Khaimah mogą zabrać ze sobą bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg, a na pokładzie zostaną poczęstowani posiłkiem i napojami.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: EXIM tours