Linie Emirates zainwestują ponad 2 mld dolarów, aby poprawić wrażenia klientów podczas lotu. Ponad 120 samolotów przejdzie modernizację. Program rozpocznie się w 2022 roku.

Niektóre z najnowszych inicjatyw Emirates obejmują: większy wybór posiłków, nowe menu wegańskie, doświadczenie „kina w przestworzach”, modernizację wnętrz kabin, zrównoważone rozwiązania, które mają sprawić, że podróż stanie się niezapomniana. Podczas gdy inni odpowiadają na presję w branży cięciami kosztów, Emirates inwestują, aby dostarczać klientom coraz lepsze doświadczenia.

Przez całą pandemię kontynuowaliśmy wprowadzanie nowych usług i inicjatyw, aby zapewnić naszym pasażerom niezawodność i wygodę podróżowania, były to także inicjatywy cyfrowe mające na celu poprawę doświadczeń klientów na ziemi. Teraz wprowadzamy serię programów, które przeniosą charakterystyczne dla Emirates doświadczenia podczas lotu na jeszcze wyższy poziom
– mówi Tim Clark, prezes linii Emirates.

Nowe menu: klasyczne, wegańskie, kinowe i zrównoważone

Nowe menu będzie serwowane na wybranych trasach Emirates w klasie pierwszej i będzie zawierać takie dania jak smażony pstrąg łososiowy z sosem moqueca i ryżem po kreolsku, pieczona pierś kaczki z sosem pomarańczowo-tymiankowym, brokułami na parze i ziemniakami fondant. Nowe menu zostanie również wprowadzone do oferty w klasie biznes i ekonomicznej od 1 września. W wegańskie menu znajdzie się m.in. biryani z jackfruita i plasterki kalarepy przyozdobione spaloną pomarańczą. Wśród deserów czekoladowy tort truflowy z orzechami laskowymi, pistacjami i płatkami złota, tarta z zielonych winogron ozdobiona kandyzowanymi płatkami róż, kremem waniliowym i kompotem jagodowym z lśniącym perłami yuzu. Dania wegańskie są dostępne na zamówienie we wszystkich klasach. Obecnie klienci mogą delektować się nielimitowanymi porcjami perskiego kawioru w ramach usługi „dine on demand”,  w połączeniu z szampanem Dom Perignon Vintage (Emirates mają wyłączną umowę na serwowanie tej marki na pokładzie).

Klienci klasy pierwszej podczas oglądania dowolnego z 5000 kanałów w systemie rozrywki pokładowej ice mogą zamówić kinowe przekąski. Menu przekąsek kinowych obejmuje rolki homara, mini-burgery, fasolę edamame i solony popcorn. Można zamówić je na żądanie. Pasażerowie mogą przed lotem zaplanować swoją własną rozrywkę, wybierając filmy lub programy telewizyjne w aplikacji Emirates, które następnie można zsynchronizować z systemem ice w momencie wejścia na pokład.

Klienci Emirates odlatujący z Dubaju mogą spróbować świeżej zieleniny zebranej w Bustanicy, największej na świecie farmie wertykalnej. To nowo rozpoczęta inwestycja o wartości 40 mln USD realizowana przez Emirates Flight Catering we współpracy z amerykańską spółką Crop One Holdings Inc.

Renowacja wnętrz samolotów na ogromną skalę

Najbardziej znaczącą inwestycją jest szeroko zakrojona i rekordowej skali renowacja wnętrz floty samolotów, w ramach której kabiny zostaną wyposażone w nowe lub ponownie tapicerowane fotele, nową obudowę, podłogę i inne elementy wyposażenia. Każda klasa kabiny zostanie odświeżona oraz zainstalowane zostaną nowe kabiny w klasie ekonomicznej premium. Po modernizacji Emirates będą dysponować łącznie 120 samolotami oferującymi fotele klasy ekonomicznej premium –  to jedyne linie lotnicze w regionie oferujące taką klasę kabiny. Pierwszy samolot zostanie dostarczony do Centrum Inżynieryjnego Emirates w celu modernizacji w listopadzie, jednak prace planistyczne i testy już się rozpoczęły.

Strategia Emirates Hospitality w oparciu o doświadczenia hotelarskie

Linie Emirates nawiązały współpracę z Ecole hôtelière de Lausanne, jedną z najlepszych na świecie szkół zarządzania hotelarstwem, aby opracować strategię Emirates Hospitality i zapewniać klientom inspirujące doświadczenia. Personel pokładowy Emirates już zaczął angażować się w intensywne programy szkoleniowe skoncentrowane na realizacji czterech filarów obsługi: doskonałości, uwadze, innowacyjności i pasji.

Źródło: MeetingPlanner