Dubai Food Festival (DFF), największe doroczne święto kulinarne na Bliskim Wschodzie, powróci w przyszłym miesiącu.  Podczas 10. edycji, od 21 kwietnia do 7 maja 2023 r. miasto będzie prawdziwym rajem dla smakoszy. Przez 17 dni festiwalu w setkach restauracji, kawiarni i barów będzie można doświadczyć wyjątkowych wrażeń kulinarnych i skosztować lokalnych specjałów.

Scena kulinarna Dubaju przeszła niesamowitą metamorfozę w ciągu ostatniej dekady, a miasto wysunęło się na prowadzenie jako centrum światowej gastronomii i umocniło pozycję światowej stolicy smaku. Liczba restauracji w mieście wzrosła w tym okresie ponad dwukrotnie, z około 5500 w 2013 r. do ponad 13 000 w 2023 r., co świadczy o znacznej ekspansji sektora spożywczego.

Food trucki i bary na plaży nie były co prawda częścią kulinarnej sceny Dubaju dziesięć lat temu, ale od tego czasu w mieście wciąż pojawiają się ekscytujące koncepty kulinarne, restauracje typu pop-up, restauracje typu farm-to-table i nietypowe centra gastronomiczne, które tylko czekają na odkrycie. Ponadto wyjątkowa oferta kulinarna miasta została wyróżniona w prestiżowych rankingach restauracyjnych, takich jak Przewodnik Michelin po Dubaju, Przewodnik Gault&Millau po ZEA czy MENA’s 50 Best Restaurants. Właśnie takie różnorodne i wyjątkowe doświadczenia kulinarne są celebrowane podczas DFF.

Podczas tegorocznej edycji Dubai Food Festival będzie jeszcze większy i bardziej ekscytujący niż dotychczas. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz wydarzeń i atrakcji dla smakoszy z całego świata.

Warsztaty kulinarne: Warsztaty prowadzone przez uznanych szefów kuchni, lekcje z otwierania ostryg i przygotowania kawioru, warsztaty kulinarne dla dzieci, wycieczki dla smakoszy, menu najlepszych szefów kuchni, kolacje degustacyjne, DFF Food Tours i wiele innych.

  • Dubai Restaurant Week: Festiwalowy ulubieniec powróci w dniach 27 kwietnia – 8 maja – ekskluzywne stałe menu i niższe ceny w 50 najlepszych restauracjach w mieście
  • Etisalat Beach Canteen (Piknik na plaży): Podczas 17-dniowego wydarzenia będzie można wpaść na tyły Sunset Mall na popularny piknik i spróbować lokalnych specjałów.
  • Danie za 10 dirhamów: Aby uczcić 10. rocznicę, restauracje i kawiarnie uczestniczące w wydarzeniu będą oferować swoje klasyczne i popisowe dania za jedyne 10 dirhamów przez cały czas trwania festiwalu.

Podczas festiwalu turyści i mieszkańcy będą mieli okazję odkryć różnorodność doskonałej oferty gastronomicznej miasta i spróbować dań w wielu wyjątkowych miejscach.

Tekst: MM
Źródło: Travel Advance