15 marca 2023 w warszawskiej restauracji Meze by Teo Vafidis & Sons odbyło się spotkanie promocyjne organizowane przez ChooseCrete. Po prawie 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią, przedstawiciele branży turystycznej Krety powrócili do Polski z nowym formatem spotkania. W wydarzeniu wzięło udział 60 touroperatorów, dziennikarzy i blogerów. Goście mieli szanse również zasmakować innych greckich tradycyjnych potraw oraz wina.

Program spotkania obejmował prezentację różnorodnej oferty regionów Krety – Chanii, Retimno, Heraklionu i Chersonisos, w tym promocje turystyki aktywnej, kulinarnej, wypoczynkowej, a także ślubnej. Wydarzenie urozmaicił pokaz kulinarny greckiego szefa kuchni Teo Vafidis, który zaprezentował przepis na ślimaki, opowiadając o tradycjach kulinarnych kraju.

W ostatnich latach wciąż odnotowuje się wzrost przyjazdów polskich turystów do Grecji i na Kretę, co czyni Polskę jednym z ważniejszych rynków źródłowych. W kolejnych dniach przedstawiciele z Krety wzięli udział w tragach ITTF organizowanych w Pałacu Kultury, aby zaprezentować ofertę jeszcze szerszej publiczności.

Spotkanie w Warszawie było częścią greckiego roadshow „How to be a Cretean for a day”, a kolejne spotkania dla profesjonalistów z branży turystycznej odbędą się w najbliższych dniach w Sztokholmie, Kopenhadze, Londynie i Paryżu.

Tekst: MM
Źródło: Travel Advance