Linie Corendon Airlines konsekwentnie odmładzają swoją flotę – informuje w komunikacie spółka. Ostatnio do samolotów używanych przez przewoźnika dołączył nowy Boeing 737-8.

Corendon Airlines, międzynarodowa wakacyjna linia lotnicza, operuje z wielu europejskich krajów, takich jak Polska, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria czy Anglia. Przewoźnik swoimi samolotami lata do popularnych wakacyjnych destynacji w Grecji, Hiszpanii i Egipcie, a przede wszystkim Turcji i konsekwentnie odmładza swoją flotę.

Corendon Airlines właśnie dodała do swojej floty nowy samolot. Zarejestrowany jako TC-MKG Boeing 737-8, który został wyprodukowany w fabryce Boeinga w Renton i odebrany bezpośrednio z centrum dostawczego w Seattle, stał się najmłodszym członkiem floty.

Linie Corendon Airlines, kontynuując odmładzanie swojej floty dzięki fabrycznie nowym samolotom, są już właścicielem 7 Boeingów 737-8, dostarczonych w ubiegłym roku. Dzięki zaawansowanej technologii zastosowanej we wspomnianych samolotach linia lotnicza sprawniej realizuje swoje operacje i oferuje pasażerom wysoki poziom komfortu oraz zdecydowanie cichszy lot. Samoloty nowej generacji zapewniają o 15% mniejsze zużycie paliwa, niższą emisję dwutlenku węgla i o 40% niższy poziom hałasu.

Corendon Airlines były pierwszą linią lotniczą w Turcji i Holandii, która dodała Boeinga 737-8 do swojej floty już w 2018 roku. W sezonie 2023 Corendon Airlines wraz z zarejestrowaną na Malcie spółką zależną Corendon Airlines Europe i latającą pod holenderską banderą Corendon Dutch Airlines, posiada w swojej flocie 37 samolotów, z których wszystkie to Boeingi 737.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Corendon Airlines