Miłośnicy elektromobilności będą mogli wkrótce zasiąść za kierownicami elektrycznych aut i przetestować ich możliwości! A to wszystko już 27 maja podczas EV Experience na podwarszawskim Torze Modlin. Odbędzie się tam IV zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska. W sobotę, w pokazowej paradzie weźmie udział ponad 200 pojazdów. Będzie to tylko jedna z wielu planowanych tego dnia atrakcji, kolejną jazdy testowe po torze.

EV Experience to druga edycja największej elektromobilnej imprezy, organizowanej przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). W porównaniu do zeszłorocznej będzie więcej torów testowych, a tym samym zwiększy się ilość przejazdów autami elektrycznymi dostępnych dla widzów do ponad 2 tysięcy!

Kolejnym istotnym punktem sobotniego wydarzenia będzie wyścig „EV Klub Polska Cup”. Chętni, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w rywalizacji, będą mogli spróbować swych sił w tak zwanej czasówce. Zwycięzcą zostanie kierowca, który uzyska najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia. Z kolei w specjalnie przygotowanej strefie mikromobilności dla gości będą dostępne urządzenia wpisujące się w modny trend mikromobilności, czyli elektryczne skutery, hulajnogi oraz rowery. 27 maja odbędzie się również IV Zlot EV Klub Polska, największej społeczności użytkowników EV, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, chcemy zgromadzić rekordową liczbę elektrycznych samochodów w jednym miejscu. Jednak nie chodzi tutaj tylko o liczby. EV Experience to świetna okazja dla przyszłych i obecnych użytkowników samochodów elektrycznych do zapoznania się i przejechania wieloma różnymi modelami EV. Dodatkowo jako klub organizujemy wyścig, w którym nasi klubowicze będą mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia zarówno swoich pojazdów jak i własnych umiejętności na torze wyścigowym w kontrolowanych warunkach. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji i zainteresowaniu wydarzeniem w tym roku, liczymy na rekordową frekwencję podczas zlotu – ponad 200 aut elektrycznych naszych klubowiczów

podkreśla Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

Zeszłoroczny zlot przyciągnął entuzjastów elektromobilności, którzy pojawili się ze swoimi pojazdami w liczbie 200 sztuk. Niektórzy, by stawić się na EV Experience, pokonali setki a nawet tysiące kilometrów. Jeden z nich przyjechał prosto z Monako. Rekordowa liczba elektrycznych aut wzięła też udział w paradzie w sportowej części Toru Modlin. Nie zabrakło też pierwszych mistrzostw EV Klub Polska Cup, w których wystartowało 25 kierowców.

Zainteresowanie zeszłoroczną edycją wydarzenia EV Experience, wprost pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzymy, ale także zwiększamy ich skalę. Już teraz na rynku dostępnych jest 108 modeli samochodów elektrycznych – wynika z katalogu Pojazdów Elektrycznych. Naszą ambicją jest pokazywanie, że elektromobilność już dziś pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce. Dlatego zaoferujemy uczestnikom możliwości testowania znakomitej większości z dostępnych aut na rynku

– podkreśla Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena za dzień otwarty to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA lub na oficjalnej stronie wydarzenia (evexp.pl).

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA)