W maju z usług lotniska w Modlin skorzystało ponad 331 tys. pasażerów i przeprowadzono w nim aż 2 149 operacji lotniczych. Był to najlepszy wynik w historii portu Warszawa-Modlin.

Wyniki przewozowe za tegoroczny maj są świetne: zanotowano w nim 107,9% wolumenu ruchu pasażerskiego z maja ubiegłego roku, przy większej liczbie operacji lotniczych (100,2%), natomiast liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z majem 2019 roku to, w ujęciu procentowym, odpowiednio 113,7% i 110,3%.

Był to najlepszy miesiąc w historii naszego lotniska, przewyższający w wynikach przewozowych poprzedniego „czempiona” – sierpień 2022 roku

– stwierdził z zadowoleniem Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

Największym zainteresowaniem pasażerowie obdarzyli następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Ryga, Mediolan, Sztokholm, Oslo, Paryż, Bolonia, Wiedeń. Rozpoczęły się także, cieszące się dużą popularnością, czarterowe loty do tureckiego kurortu Antalya, realizowane dla touroperatora TUI Poland.

15 maja na antresoli Terminalu pasażerskiego oddano do użytkowania salonik Mazovia Premium Lounge, z którego mogą korzystać pasażerowie po przejściu kontroli bezpieczeństwa. Goście saloniku otrzymali do dyspozycji 20 miejsc w komfortowo wyposażonym wnętrzu z szeregiem udogodnień technicznych. W ramach jednorazowej opłaty pasażer może skorzystać w czasie pobytu w saloniku z oferty gastronomicznej w formule all inclusive.

Pod koniec maja rozpoczęto też remont drogi kołowania DK-A2 polegający na jej odbudowie i podniesieniu nośności. 6 czerwca podpisano umowę pożyczki ze Spółką Polskie Porty Lotnicze S.A. na kwotę 7,5 mln złotych. Środki z tej pożyczki przeznaczone zostaną na dalsze prace związane z remontem dróg kołowania na lotnisku.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Modlin Airport