Aneta Lewandowska jest związana z branżą hotelarską Warszawy ponad 20 lat. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w hotelach w segmencie ekonomicznym jako recepcjonistka w Ibisie na warszawskiej Pradze, awansując potem kolejno od szefa recepcji do dyrektora generalnego. Od 2014 roku związała się z siecią Mercure poprzez objęcie stanowiska dyrektora operacyjnego w hotelu Mercure Warszawa Grand. W kwietniu 2017 roku dołączyła do zespołu Sofitel Warsaw Victoria, by w kwietniu 2019 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego tego hotelu.

Jest absolwentką Global Leadership na Cornell University, Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe,  International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim, Nauk Politycznych w Wyższej Szkole Humanistycznej, Hotelarstwa w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz wielu branżowych programów rozwojowych.

– mówi Aneta Lewandowska, dyrektorka regionalna IGHP w woj. mazowieckim.

Aneta Lewandowska zastąpiła na stanowisku Elżbietę Nitsze, która tę funkcję pełniła od 2020 roku.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego