Pierwsi pasażerowie z Radomia polecą za granicę w przyszłym roku na pokładzie LOT-u. Pierwsze loty planowane są do Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Dzięki uruchomieniu połączeń do Radomia przylecieć tam będą mogli podróżni zagraniczni. Loty ruszą w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia.

Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki – wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza – dodaje.

Lotnisko Warszawa-Radom dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i nisko-kosztowego, ale również i tradycyjnego dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737. Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Źródło:wiadomosciturystyczne.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt