Aktywność fizyczna może być częścią Twojego urlopu. Jeśli chcesz zapomnieć o wakacjach na leżaku, odkryj sportowe atrakcje Wysp Kanaryjskich.

Jesteś jedną z tych niestrudzonych osób szukających aktywnych wakacji? Sport na Wyspach Kanaryjskich to jeden z najbardziej ekscytujących sposobów na doświadczanie naturalnych i kulturalnych cudów. Turystyka sportowa, dzięki wyjątkowemu klimatowi i szerokiej gamie dostępnych aktywności, staję się coraz bardziej popularną formą wypoczynku w ostatnich latach.

Sporty wodne

Wyspy Kanaryjskie, dzięki krystalicznej wodzie, obecności stałych fal przy wielu plażach, wspaniałemu życiu na morskim dnie i dużej liczbie  wsypecjalizowancyh firm, które zachęcają do nauki, oferują duży wybór sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing, paddle surfing, nurkowanie i snorkeling. Surferzy z całego świata odwiedzają Wyspy Kanaryjskie w poszukiwaniu najlepszych fal, szczególnie na północnym wybrzeżu wyspy Gran Canaria i na Teneryfie.

Dzięki stałym wiatrom wiejącym przez wyspy również windsurfing jest bardzo popularnym sportem  na Kanarach. Plaże Pozo Izquierdo na Gran Canarii i El Médano na Teneryfie są znane jako najlepsze miejsca do windsurfingu w Europie.

W przejrzystych wodach otaczających wyspy, w których można znaleźć różnorodne gatunki morskich stworzeń można uprawiać nurkowanie i snorkeling. Okolica naszego hotelu, Los Gigantes, jest idealna na nurkowanie, snorkeling oraz pływanie kajakami. Osoby szukające spokojniejszych aktywności, mogą spróbować paddle surfing.

Sporty lądowe

Wysypy Kanaryjskie oferują entuzjastom sportów szeroki wybór aktywności lądowych. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci szlaków dużą popularnością cieszy się  turystyka piesza, szczególnie na wyspach: Gran Canaria, Teneryfa, La Palma, które oferują piękne trasy wiodące przez spektakularne, górskie krajobrazy.

Na Teneryfie, możesz także spróbować jazdy rowerem gorskim. Znajdziesz tu szlaki o różnym poziomie trudności – od łagodnych ścieżek po najtrudniejsze trasy górskie. W Landmar Hotels służymy pomocą na temat możliwych wycieczek rowerowych. Pamiętaj, że mamy monitorowany parking rowerowy z własnym warsztatem.

Miłośnicy golfa znajdą na wyspach szeroki wybór pól golfowych, w tym jedne z najbardziej spektakularnych w Europie, takie jak Real Club de Golf de Las Palmas na Gran Canarii i Golf Costa Adeje na Teneryfie.

Aktywności w Landmar Hotels

Turystykę sportową na Wyspach Kanaryjskich możesz zostawić w rękach Landmar Hotels. Kajakarstwo, piesze wycieczki do najlepszych miejsc na wyspie, rejsy łodziami z aktywnościami wodnymi, korty sportowe, wyposażone siłownie,  sale rowerowe i dużo więcej.  To zależy tylko od Ciebie, czy wybierzesz aktywności na świeżym powietrzu czy zajęcia w budynku. Będąc w hotelu odwiedź nasze stoisko „Doświadczenie i Lojalność” lub sprawdź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Opracował. Mirosław Mikulski
Źródło: Landmar Hotels