Polska znalazła się już na chińskiej liście krajów, do których będą mogli podróżować chińscy obywatele. Ograniczenie ruchu turystycznego w Chinach miało związek ze światową pandemią koronawirusa i obowiązywało od 24 stycznia 2020 r. Wprowadzono wtedy w Chinach zakaz sprzedaży przez biura podróży grupowych wyjazdów turystycznych oraz pakietów produktów turystycznych obejmujących rezerwację hotelową oraz bilety lotnicze.

Mamy nadzieję, że w tych okolicznościach uda nam się jeszcze bardziej wzmocnić wymianę i współpracę w dziedzinie turystyki” (…)

– napisała strona chińska.

Przywrócenie ruchu turystycznego między naszymi krajami było strategicznym celem departamentu turystyki oraz zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. Rynek chiński doświadczył jednego z najdłuższych okresów pandemicznej izolacji spośród wszystkich państw świata. Poprzez intensywne działania Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie, oparte w głównej mierze o live streamingi, kampanie digitalowe i warsztaty dla tamtejszej branży turystycznej, pobudzano popyt i zainteresowanie na przyjazdy do Polski wśród Chińczyków.

Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli powitać naszych długo wyczekiwanych gości, którym szlak niedawną wizytą blogerską nad Wisłą przetarły ich rodaczki

– powiedził prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Ministerstwo Sportu i Turystyki