Integracja obu rozwiązań szkoleniowych, dzięki połączonym korzyściom pakietu MATe i wirtualnego trenera procedur, będzie wspierać w centrum szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie pilotów przechodzących okresowe i wstępne szkolenie (type rating). Podczas gdy MATe jest platformą usług opartą na chmurze, obejmującą e-szkolenia i egzaminy dla różnych kategorii szkolenia pilotów, wirtualny trener procedur to innowacyjne rozwiązanie programowe, które zanurza i pozwala szkolić kandydatów na pilotów indywidualnie w wirtualnym kokpicie. Dzięki temu mogą oni zapoznać się z cechami kokpitu Airbusa lub ćwiczyć odpowiednie proceduru. Narzędzie VR i program kursu pilotażu typu A320 Type Transition Course (w oparciu o narzędzie MATe) zostały zatwierdzone przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Umożliwi to Wizz Air szkolenie pilotów zgodnie ze standardami określonymi przez Zatwierdzoną Organizację Szkoleniową (ATO) Wizz Air.

Funkcje szkoleniowe oparte na wirtualnej rzeczywistości zostały zaprezentowane branży w centrum szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie 20 marca.

Wizz Air otworzył swoje pierwsze centrum szkoleniowe w Budapeszcie w 2013 roku z pełnym symulatorem lotu A320 i salami wykładowymi. W 2018 r. linia otworzyła nowe centrum szkoleniowe w również w Budapeszcie, a w tym roku otworzy kolejne w Rzymie. Ośrodki szkoleniowe są wyposażone w trzy pełne symulatory lotu Airbusa A320 oraz symulatory stacjonarne A320, a także makiety ewakuacji kabinowej i pożarowej. Wirtualne rozwiązania szkoleniowe firmy Airbus to najnowszy dodatek do centrum szkoleniowego Wizz Air w Budapeszcie.

Aby osiągnąć swoje cele, Wizz Air planuje przeszkolić 4000 członków załogi pokładowej i zakupić 300 nowych samolotów A321neo i A321XLR do 2030 roku.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: A PRiori Communications/Wizz Air