To nieprawda, że wyjazd z psem musi ograniczać się tylko do spacerów po lesie, górach i ewentualnie agroturystyki, a jeśli chcemy wyruszyć na szlaki kulturowe, to jedynym rozwiązaniem wydaje się hotel dla psów. Jak udowodnia Wielkopolska Organizacja Turystyczna wspólnie z Oliwią i Łukaszem, a także z Boną i Colą – autorami (i bohaterkami) instagramowego profilu Wędrówki z psem, dog friendliness, czyli otwartość na czworonożnych turystów ma się doskonale w Wielkopolsce i na Szlaku Piastowskim.

W trakcie wizyty studyjnej zorganizowanej przez Wielkopolską Organizacje Turystyczną przedstawiono kilka miejsc, które są otwarte na odwiedzających z psami. Skansen Miniatur w Pobiedziskach do doskonałe miejsce na początek, podczas jednego krótkiego spaceru pozwala zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki Szlaku Piastowskiego, a do tego kilkanaście innych budowli z Wielkopolski. Stamtąd już tylko kilka kilometrów do Ostrowa Lednickiego. Tu warto odnotować, jak otwartym na zwierzęta miejscem jest Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, zarówno nowy budynek muzealny jak i skansen na wyspie, gdzie znajdują się ruiny palatium Mieszka I. W Gnieźnie razem z psem można tropić króliki i królów, a potem udać się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie wejście z czworonogiem nikogo już nie dziwi. W Pyzdrach również można zwiedzić z psem muzeum, a także przejść się nadwarciańską promenadą i zajrzeć do wnętrza wiatraka.

Relacje z podróży z psami po Wielkopolsce będą pojawiały się na Instagramie na koncie @wielkopolska.travel oraz @wedrowkizpsem.    

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wielkopolska Organizacja Turystyczna