Dubaj jest miastem pełnym ukrytych perełek i skarbów czekających na odnalezienie. Z daleka od błyszczących centrów handlowych i kurortów plażowych, odwiedzający odkryją kręte uliczki tradycyjnych dubajskich dzielnic i tętniące życiem arabskie targowiska o żywych kolorach i zachwycających zapachach. Goście mogą natknąć się na urocze restauracje, znaleźć spokój w zacisznym parku lub odszukać ukryte galerie sztuki pokazujące prace lokalnych artystów.

REZERWAT PRZYRODY RAS AL KHOR

W niewielkiej odległości od zgiełku miasta doświadczysz bliskości dzikiej natury w Rezerwacie przyrody Ras Al Khor, który jest domem dla tysięcy majestatycznych ptaków i innych gatunków zwierząt.  Na terenie sanktuarium żyją liczne ssaki, skorupiaki, ryby i ptaki, wśród nich czaple wielkie, czaple siwe,czaple rafowe, kormorany i najbardziej oszałamiające – flamingi. To dla nich większość turystów przyjeżdża do rezerwatu. Widok morza różowych piór na tle panoramy Dubaju sprawia, że jest to magiczne miejsce z gwarantowanymi, niezapomnianymi widokami.

Teren sanktuarium jest ogrodzony, a na jego obszarze znajdują się trzy punkty obserwacyjne, z których można podziwiać ptaki w siedliskach bez naruszania ich środowiska naturalnego.

PLAŻA UMM SUQEIM 

To idealne miejsce dla miłośników plażowania i kąpieli słonecznych.  Mało osób wie, że jest to też idealne miejsce do kontemplowania panoramy Dubaju prosto z plażowego ręcznika! Odwiedzający mogą podziwiać widok kultowe Burj Al Arab, jednocześnie ciesząc się swobodną, plażową atmosferą. Mogą też udać się do biblioteki plażowej, wylegiwać na leżakach, odwiedzać modne kawiarnie lub korzystać ze ścieżki biegowej usytuowanej  przy plaży.

PARK MUSHRIF – AVENTURA

To położony pośród lasu drzew Ghaf, największy park linowy w Dubaju i najpopularniejszy park linowy na świeżym powietrzu. Oferuje wiele atrakcji dla młodszych i starszych poszukiwaczy zabawy – wszystko okraszone piękną naturą. Poszukiwacze mocnych wrażeń mogą wybierać spośród ponad 80 ekscytujących wyzwań dostępnych dla różnych grup wiekowych i o różnych poziomach trudności. W parku znajdziesz wysokie tory linowe, tory przeszkód, tory wyścigowe i wiele innych. Bardziej odważni odkrywcy mogą wypróbować 25-metrowy skok Tarzana i 160-metrową kolejkę górską, która oplata park.

ALEJA ALSERKAL

Aleja Alserkal, położona w sercu dzielnicy magazynowej, jest prawdziwym klejnotem ukazującym esencję kreatywności i innowacyjności. Jest miejscem, w którym awangardowe instalacje artystyczne płynnie łączą się z unikalnymi, niezależnymi biznesami. Dzięki stale zmieniającemu się krajobrazowi projektów artystycznych i bogatej ofercie wydarzeń, od urzekających festiwali sztuki po ożywcze zajęcia fitness na świeżym powietrzu, aleja Alserkal pozostaje dynamicznym i uduchowionym centrum, które emanuje energią wyczuwalną na każdym kroku.

Jedne z najciekawszych atrakcji alei to: galeria sztuki Tashkeel, Oo La Lab – miejsce, gdzie stworzysz własne perfumy, kawiarnia Nightjar, kino Akil prezentujące niezależne produkcje filmowe i Shimis – studio, w którym zadbasz o ducha i ciało praktykując jogę.

COURTYARD

Położony naprzeciwko alei Alserkal, Courtyard (Dziedziniec) gości wiele kawiarni, sklepów, małych fabryk i miejsc  warsztatowych. Rodzimym klejnotem tej destynacji, który warto odwiedzić jest Cassette – miejsce łączące sztukę, muzykę i wspaniałe jedzenie, a także serwujące małe dania inspirowane francuskim jedzeniem. Wszystko w relaksującej atmosferze Dubaju! Na kawę i ciepłe wypieki goście mogą udać się do Boston Lane, gdzie serwowane są świeżo parzone kawy oraz dekadenckie słodkie i słone przysmaki. Po drodze warto zajrzeć do sklepu koncepcyjnego Ripe Collective w poszukiwaniu upominków. Na odwiedzających czekają również spektakle odgrywane w teatrze Courtyard Playhouse.

WATERFRONT MARKET

Waterfront Market czyli nadmorski targ jest jedzeniowym rajem zlokalizowanym w tętniącej życiem dzielnicy Deira. Na miejscu zastaniesz kolorowe wystawy przypraw, owoców i warzyw, orzechów, słodyczy oraz świeżych owoców morza, w tym lokalnie złowionych homarów, ostryg i ryb.  Goście, którzy zgłodnieją podczas zwiedzania, mogą wybrać świeże owoce morza i poprosić o ich przyrządzenie w okolicznych restauracjach.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Travel Advance