Dzięki kompleksowym usługom, doskonale przygotowanym trasom, nowoczesnej infrastrukturze i bogatej ofercie atrakcji po nartach, Szpindlerowy Młyn należy do najlepszych ośrodków narciarskich w Europie Środkowej. Aktualnie panuje tu prawdziwie zimowa pogoda i doskonałe warunki śniegowe.

– powiedział dyrektor ośrodka narciarskiego Szpindlerowy Młyn, René Hroneš, dodając, że w tym roku mają również premierę zupełnie nowe trasy zbudowane przy górnej stacji Hromovka (Přehradní) i na Medvědínie (Lesní).

Miłośnikom zjazdów o wschodzie słońca, na pustych, doskonale przygotowanych trasach, polecamy Fresh Track. Dzięki tej usłudze można cieszyć się jazdą na nartach godzinę wcześniej, przed ustalonymi godzinami otwarcia wyciągów i delektować się świeżym śniegiem, a po nartach, obfitym górskim śniadaniem. Na prawdziwych smakoszy czeka bar Champagne Lounge w stacji Svatý Petr, z pięknym widokiem na stoki, który oferuje także dobrą wieczorną zabawę.

W stacji Hromovka narciarze mogą korzystać z wieczornych zjazdów na oświetlonym odcinku o długości 1540 metrów. Dla początkujących narciarzy dostępna jest szkółka narciarska Skol Max z profesjonalnymi instruktorami i dobrze wyposażoną wypożyczalnią. Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn to idealny wybór na rodzinne ferie i dla miłośników narciarstwa sportowego.

Karnety na wyciągi najlepiej kupić wcześniej online. Ceny zmieniają się w zależności od obłożenia ośrodka, pogody czy ilości sprzedanych karnetów. Wystarczy zarejestrować się w programie lojalnościowym gopass.travel, dzięki któremu można znacznie zaoszczędzić podczas zakupów. Obecnie można kupić styczniowe karnety jednodniowe od 850 CZK.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: CzechTourism