Fot. Ryanair
  • Londyn: Londyn to miasto, którego nie trzeba przedstawiać — tygiel kulturalny, kulinarny, artystyczny i historyczny. Stolica Anglii to międzynarodowy ośrodek oferujący więcej zabytków i atrakcji, niż można sobie wyobrazić. Lecąc do Londynu, można zwiedzić niezliczoną liczbę atrakcji, od kultowych zabytków po niszowe rozrywki. W Londynie naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, od najlepszych galerii, teatrów, gigantycznych wydarzeń sportowych i światowej klasy zakupów. Nic dziwnego, że Polacy pokochali to miejsce.
  • Dublin: stolica Irlandii to niezwykła mieszanka różnorodnych atrakcji i historycznych zabytków. Choć pogoda w Dublinie jest często określana jako “zmienna”, nawet deszcz nie jest w stanie przyćmić radości tysięcy turystów, którzy co roku przylatują do Dublina z okazji takich świąt jak Dzień Świętego Patryka. Jesienią miasto staje się instagramowym rajem, a parki i przestrzenie publiczne zamieniają się w pełne kolorów krainy pełne czerwieni, brązu i złota. Z kolei latem, kiedy w Dublinie jest wiele pięknych, słonecznych dni, warto wybrać się na spacer po mieście. Właśnie ta różnorodność sprawia, że Polacy od lat uwielbiają Dublin.
  • Manchester: Manchester to miasto, które łączy nowoczesność z przemysłowym dziedzictwem. Bogata oferta muzeów, sklepów, restauracji oraz niezwykła atmosfera stadionów Old Trafford i City of Manchester Stadium sprawiają, że jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Bergamo: w 2023 roku Polacy bardzo chętnie podróżowali do włoskiego Bergamo. To malownicze, klimatyczne miasto zachwyca urokliwymi uliczkami na czele ze starym miastem, które otoczone jest pięknymi górami i krajobrazami. W samym mieście znaleźć można natomiast takie zabytki jak Bazylika Santa Maria Maggiore czy wieża miejska. Bergamo to zatem doskonałe miejsce dla miłośników kultury i smakoszy włoskiej kuchni.
  • Edynburg: szkocka stolica, Edynburg, to unikalne miasto, które każdego roku przyciąga mnóstwo polskich podróżujących. Malowniczy krajobraz z widokiem na Zamek Edynburski i wzgórze Arthur’s Seat. Co więcej, miejsce to emanuje historią, kulturą i unikalną atmosferą, która oczaruje każdego odwiedzającego.

– powiedziała Alicja WójcikGołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Ryanair