Wybitni dziennikarze, znani polscy blogerzy i influencerzy, przedstawiciele czołowych mediów podróżniczych i agencji turystycznych, a także kluczowi członkowie Ambasady Grecji w Warszawie, mieli okazję przeżyć wyjątkowe doświadczenie podróżnicze i poznać atrakcje Macedonii Wschodniej i Tracji, w kontekście kampanii promocyjnej prowadzonej przez PAMTH z kluczowym przesłaniem “Uścisk pełen Grecji”.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele biura Promocji Turystyki Regionu Macedonii Wschodniej i Tracji, Georgios Sgouros i Georgios Panagopoulos. Oficjalną prezentację regionu poprowadziła Patty Konstantinidou, członek zespołu ds. promocji turystyki Uniwersytetu Macedonii Wschodniej i Tracji (PAMTH). W trakcie prezentacji poinformowała ona gości o głównych cechach regionu Macedonii Wschodniej i Tracji, podkreślając jego podstawowe skarby przyrodnicze, historyczne i kulturowe, a także elementy, które czynią to miejsce wyjątkowym.

Wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością dyrektor Biura Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej w Polsce i Czechach, pani Nikoletta Nikolopoulou.

Działalność promocyjna PAMTH w Warszawie wpisuje się w szerszy plan strategii turystycznej oparty na kampanii “Uścisk pełen Grecji”. Głównym celem jest promocja pozytywnego wizerunku regionu na polskim rynku, aby włączyć go do pierwszego wyboru profesjonalistów z branży turystycznej, ale także indywidualnych podróżnych.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: VENITI/Mira Włodarczyk