Ras Al Khaimah, emirat mający już na swoim koncie kilka rekordów Guinnessa za swoje legendarne pokazy fajerwerków, po raz kolejny zamierza stworzyć hipnotyzujące widowisko sylwestrowe.

Pokaz sztucznych ogni wzdłuż nabrzeża między wyspą Al Marjan i wioską Al Hamra ma trwać aż 12 minut i zapewnić widzom niespotykane doznania dzięki m.in pokazowi dronów i rewelacyjnej pirotechnice z nanoświatłami, kolorami i kształtami dopasowanymi do elektronicznych rytmów #RAKNYE2023. Na blisko pięciokilometrowym odcinku nabrzeża goście będą zahipnotyzowani zapierającą dech w piersiach piromuzyką.

Emirat będzie próbował pobić rekord świata w kategorii „Najwięcej zdalnie sterowanych wielowirnikowych dronów wystrzeliwujących jednocześnie fajerwerki” i ustanowić nowy rekord świata w kategorii „Najwyższe życzenia noworoczne w powietrzu utworzone przez wielowirnikowe drony”.

Magiczny Sylwester na wyspie

Tegoroczne obchody sylwestra Ras Al Khaimah będą jeszcze bardziej wyjątkowe i większe niż dotychczas. To rodzinne wydarzenie, które będzie można podziwiać m.in. na specjalnym tarasie widokowym czynnym od 14.00 do 2.00 w nocy. Planowany jest elektryzujący koncert najlepszych didżejów i artystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym Sound of Nikhil, DJ Ash i Blues O’Bantaloon, znany zespół z Jordanii, hipnotyzujące karnawałowe występy, publiczne karaoke na scenie, food trucki i wiele innych atrakcji. Dzieci poniżej 12 lat mogą wejść na taras za darmo, a dorośli za bilet zapłacą 10 AED.

Rewelacyjne widowisko można również oglądać z dowolnego hotelu od wyspy Al Marjan do Al Hamra. Kurorty na mega-wyspie powitają 2023 rok specjalnymi uroczystościami, kolacjami i rodzinną rozrywką, aby odwiedzający mogli przeżyć magiczne chwile.

Rekordy Guinnessa

Emirat Ras Al Khaimah ma bogate doświadczenie w tworzeniu historii dzięki zdumiewającym obchodom sylwestrowym, ustanawiając w ubiegłym roku rekord świata w „Pokazie fajerwerków z wykorzystaniem wielowirnikowych dronów na najwyższej wysokości ”. Posiada również tytuły GUINNESS WORLD RECORDS™ za „Najbardziej nowoczesne bezzałogowe statki powietrzne do jednoczesnego odpalania sztucznych ogni” i „Najdłuższy wodospad fajerwerków”, zdobyte w 2020 r., a także rekordy zaNajdłuższy łańcuch fajerwerków” i „Najdłuższy prostą linię fajerwerków” z fajerwerkami sylwestrowymi 2019.

Aby dowiedzieć się więcej o obchodach Nowego Roku i obejrzeć transmisję na żywo, odwiedź stronę raknye.com.

Źródło i zdjęcie: TravelReps Paulina Kossakowska