Polska Organizacja Turystyczna wraz z touroperatorami promowała przyjazdy do naszego kraju na targach TOP RESA w Paryżu. Największym zainteresowaniem cieszyła się oferta turystyki aktywnej oraz podróże typu city break.

W Paryżu odbyły się targi IFTM TOP RESA, jedna z najważniejszych imprez branży turystycznej w skali europejskiej. Wydarzenie ma już 37-letnią tradycję i biorą w nim udział przedstawiciele francuskiego rynku turystycznego.

Na targach swoje oferty przedstawiało ponad 400 wystawców i 1200 marek z całego świata. Na zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną stoisku gościli przedstawiciele krajowych touroperatorów:

  • Jan-Pol, 4Travel,
  • Promenada,
  • Destination Pologne,
  • Poland Tour,
  • Paysage.PL,
    a także
  • Polskie Linie Lotnicze LOT.

Oferta turystyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Szczególną uwagę goście zwracali na szeroki wachlarz możliwości uprawiania turystyki aktywnej w Polsce oraz propozycje typu city break. Polskie miasta już od wielu lat należą do ulubionych kierunków podróży Francuzów. Warto zaznaczyć, że największą popularnością cieszą się Kraków, Warszawa i Wrocław.

Po okresie pandemii powraca też zainteresowanie wyjazdami szkolnymi do Polski. Ich uczestnicy poznają historyczną tożsamość Polaków, naszą kulturę, zabytki i wspaniałą polską gastronomię.

Targi TOP RESA trwały trzy dni i szacuje się, że odwiedziło je pond 29 tys. osób z branży turystycznej, travel agentów i dziennikarzy.

Źródło: POT
Tekst: Anna Molęda – Kompolt
Zdjęcie: Maciej Robak (Poland Tour)