Willa Mak Residence to nie tylko historyczny obiekt w centrum Zakopanego, ale także miejsce, które kontynuuje długą tradycję najlepszych pensjonatów w okresie międzywojennym. Odwiedzana przez śmietankę towarzyską i bohemę artystyczną z całej Polski m.im  Kornela Makuszyńskiego, Karola Szymanowskiego czy Mariana Hermana. 

Właściciele odtworzyli detale architektoniczne i kształ autentycznej willi wybudowanej w 1914 roku przez rodzinę Makowieckich.  Architektura i wystrój willi to mix nowoczesności i autentyzmu – naturalne materiały, dbałość o rzemieślnicze detale i nawiązanie do tradycji artystycznych Zakopanego. Historyczne zdjęcia i znalezione na strychach autentyczne przedmioty pamiętające ducha epoki – przenoszą Gości w świat nowoczesnego, ale opowiadającego na nowo historię Zakopanego.

Goście mogą zrelaksować się w eleganckim górskim wellness. Wyposażonym w popularne w międzywojniu sauny parową i fińską oraz w przywracającą płucom zdrowie tężnię solną. Lokalizacja w centrum pozwala na swobodne zwiedzanie miasta, bez konieczności korzystania z samochodu czy transportu publicznego. Wszystkie atrakcje są w zasięgu ręki.  Willa zaprasza na zakopiańskie śniadania inspirowane życiem rodziny Makowieckich w stylu fusion. Dziś, będąc odrestaurowana, przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą poczuć klimat i atmosferę tamtych czasów.

Willa Mak Residence  należy do grupy Odkryj Zakopane.

Tekst: MM
Źródło
: Odkryj Zakopane