Polska została nominowana do tytułu Najbardziej Pożądanego Kraju Europy w konkursie Wanderlust Reader Travel Awards 2023. O miano Najbardziej Pożądanego Miasta Europy walczą także Gdańsk i Kraków.

Wanderlust, czyli największy i najdłużej działający magazyn podróżniczy w Wielkiej Brytanii jest liderem autentycznych i odpowiedzialnych podróży od 30 lat. Tegoroczna edycja Wanderlust Reader Travel Awards będzie już 22 w historii. Wanderlust inspiruje podróżników na całym świecie do podążania bezdrożami, dzieląc się oryginalnymi tekstami podróżniczymi, oszałamiającymi fotografiami i poradami ekspertów, zarówno w druku, jak i w Internecie.

Polska po raz kolejny staje przed szansą sięgnięcia po prestiżową nagrodę, która będzie mieć wpływ na turystykę przyjazdową do naszego kraju. Międzynarodowe wyróżnienia budują markę naszej Ojczyzny i stanowią potwierdzenie zainteresowania polskimi walorami ze strony gości zagranicznych. Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu i wsparcia rodzimej branży turystycznej 

– mówi wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Organizowany we współpracy z World Travel Market w Londynie plebiscyt w tym roku obejmuje 20 kategorii, które wyróżniają najlepsze destynacje podróżnicze. Wanderlust Reader Travel Awards wskaże najbardziej pożądane miasta, regiony, kraje oraz wschodzące destynacje. Społeczność ukoronuje również najlepsze miejsca na doświadczenie: przygody, kultury i dziedzictwa, natury i dzikiej przyrody, gastronomii oraz zrównoważonych podróży. Konkurs obejmuje także najlepsze linie lotnicze zdaniem czytelników oraz najlepszych touroperatorów w pięciu obszarach: turystyka ogólna, turystyka specjalistyczna, kultura i dziedzictwo, przygoda oraz natura i dzika przyroda.

Od początku bieżącego roku Polska plasuje się w czołówce liczących się na świecie zestawień oraz rankingów. Wierzę, że również tym razem czytelnicy docenią walory naszego kraju, miast i postawią na Polskę 

– przyznaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Głosowanie na stronie Wanderlust Magazine trwa do 18 października.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Polska Organizacja Turystyczna