Pod koniec marca touroperator Coral Travel Poland gościł blisko 140 przedstawicieli współpracujących z nim biur podróży z całej Polski. To coroczne spotkanie z partnerami biznesowymi. Tegoroczna edycja miała miejsce w egipskim Sharm el Sheikh w wysokiej klasy hotelach Sunrise Grant Select Montemare Resort 5* oraz White Hills Resort 5*. Egipt to, obok Turcji, istotny produkt w całym portfolio touroperatora i istotne jest, by sieć sprzedaży poznała osobiście jakość i szerokość tej oferty.

Jednocześnie polscy Klienci są dla egipskiej turystki niezwykle ważni. Dlatego w tym biznesowym evencie udział wzięli ważni przedstawiciele tego kraju, wśród nich Pan Amr El-Kady – Chairman Of Egyptian Authority oraz Pan Mohamed Faraag – Director of Egyptian Tourism Board for Germany, Austria, Switzerland & Poland.

Świat odrodził się po pandemii i turyści wrócili do podróżowania. Na sezon 2023, obserwując rynek, szacujemy, że wyleci z nami na wakacje 700 tys. Klientów, co oznacza 20% wzrost vs 2022r. Ten wzrost dotyczy też pakietów do Egiptu, gdzie już dziś mamy 42% udziału w rynku sprzedaży kierunku Egipt z wylotami z Polski. To nasz kierunek całoroczny, z bazą ponad 300 hoteli, z wylotami w sezonie letnim i zimowym. Obecnie latamy do trzech regionów z pięciu polskich lotnisk: Hurghada, Sharm el Sheikh i Marsa Alam z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. W szczycie sezonu proponujemy kilka rejsów w tygodniu z różnych lotnisk co pozwala Klientom na dopasowanie wakacji do własnych potrzeb, w tym różna długość pobytów, nie tylko klasyczne 7 i 14 dni, ale również np. 10, 11 czy nawet 4 dni. Tegoroczny trend to wczesne rezerwacje, czyli inaczej niż w poprzednich latach, kiedy był to raczej kierunek sprzedaży last minute z tańszymi pakietami. Takie zmiany wymuszają też weryfikację naszej oferty, w tym zmiany w samym produkcie. Klienci oczekują lepszej jakości usług w Egipcie, wyższej klasy hoteli i komfortu samej podróży. Stąd rozszerzamy siatkę połączeń o lokalne lotniska, częstotliwość wylotów a także rozszerzamy ofertę hoteli premium w Egipcie. Efektem tego są choćby nasze ostatnie dodatkowe wyloty z Warszawy na okres majówki i kolejne samoloty z Katowic do Sharm el Sheikh, co daje aż cztery wyloty tygodniowo z Katowic. Obecnie wysyłamy na wakacje do Egiptu 3200 Klientów tygodniowo

– informuje Kaan Ergün, dyrektor operacyjny Coral Travel na Europę Wschodnią w tym Polska i Czechy.

Synergia 2023 w Egipcie jest doskonałą okazją, by z bogatą i szeroką ofertą w Egipcie poznać sieć sprzedaży, która jest jedną z najszerszych sieci agencyjnych w Polsce. Dynamika sprzedaży Coral Travel Poland daje duże możliwości wszystkim kanałom sprzedaży, zarówno online jak i stacjonarnym a poznanie oferty to gwarancja jakości oferowanej Klientom.

Dlatego podczas wyjazdu touroperator razem z partnerami hotelowymi w Egipcie zorganizował warsztaty ,,Travel Workshop’’ podczas, których przedstawiciele sieci sprzedaży Coral Travel mieli okazję osobiście poznać i porozmawiać z reprezentantami ponad 20 marek hotelowych Egiptu. Ponadto uczestnicy odwiedzili 18 hoteli, które są istotne w ofercie touroperatora, dzięki temu osobiście mogli przekonać się o wysokiej jakości produktu w Egipcie proponowanego przez Coral Travel.

Zwieńczeniem eventu była uroczysta kolacja z tradycyjnym dla Egiptu pokazem tanecznym i muzyką na żywo.

Tekst: Mirosław Mikulski na podstawie Coral Travel