Od 1 stycznia 2023 r. Polhotrep rozpoczyna z partnerami DMC, reprezentującymi w Polsce program CSR wspieranie lokalnych społeczności i otaczającego świata. Razem z partnerami, chce wykorzystać posiadane zasoby, aby „zrobić coś pozytywnego”. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział; „Nie chodzi o to, ile dajemy, ale o to, jak wielu z nas daje choć trochę”, więc kierując się tym zdecydowaliśmy o naszym nowym programie.
Fot. POLHOTREP Travel Representation DMC

Zasady programu:

Od 1 stycznia 2023 r. za każdego uczestnika wyjazdu organizowanego przez uczestniczące DMC, przekazane będzie 1 euro na wybrany cel. Co roku Polhotrep będzie współpracować z inną organizacją pozarządową/charytatywną działającą w Polsce. W styczniu będzie zawsze ogłaszane z jaką organizacją w danym roku będzie odbywała się współpraca przez następne 12 miesięcy, ale zawsze będzie to organizacja charytatywna, która zaangażowana jest w zrównoważony rozwój, edukację ekologiczną lub pomagająca lokalnej społeczności i potrzebującym.

Oprócz wkładu DMC Polhotrep zaprasza również agencje MICE i biura turystyczne w Polsce do przyłączenia się w tych wysiłkach– agencje będą mogły przekazać dodatkowe 1,00 Euro od uczestnika wyjazdu na wsparcie danej inicjatywy. Polhotrep będzie również starać się współpracować z innymi firmami działającymi w szeroko pojętej branży turystycznej, takimi jak linie lotnicze, hotele, zagraniczne organizacje turystyczne, firmy ubezpieczeniowe itp; im więcej organizacji się zaangażuje, tym więcej można osiągnąć !

Zasady Programu CSR:

  • Czas trwania programu: rok kalendarzowy
  • Za każdego uczestnika wyjazdu przekazywane będzie 1 EUR na wybrany w danym roku wybrany cel.
  • Zachęta dla polskich agencji i biur do przekazania opcjonalnie dodatkowego 1 EUR
  • Wyniki i przekazane kwoty będą ogłaszane na bieżąco w ciągu roku w mediach społecznościowych Polhotrep (LinkedIn, FB, Instagram). W połowie roku wybrana zostanie data i miejsce ogłoszenia rocznych wyników („Ceremonia wręczenia nagród”), będzie to planowane na koniec roku (listopad/grudzień), aby dać maksymalny czas na zbiórkę pieniędzy; wtedy także ogłoszone będą rezultaty i wymienione wszystkie agencje, które włączyły się do programu.
  • Ceremonia wręczenia nagród” będzie miała nieco inny charakter; zamiast zasiadanej gali organizatorzy i zwycięskie agencje wezmą udział w wybranej akcji CSR, co zasili wybraną przez nas akcję charytatywną dodatkowymi środkami lub korzyściami.

LET US CARE AND GIVE TOGETHER!!!

Uczestniczące DMC: Eventivos (Portugalia), Rigo Malta DMC (Malta), Sassy Events International (Cypr, Grecja), Asian Trails (Tajlandia, Kambodża, Laos, Mjanma, Malezja, Wietnam, Hongkong, Chiny, Indonezja, Singapur), Gulf Dunes (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman), RebranD Croatia (Chorwacja), Grata DMC (Armenia, Azerbejdżan, Gruzja), Classic Journeys Africa (Kenia, Tanzania)

Więcej o DMC uczestniczących w programie w nowo powstałym katalogu DMC:

Z PolHotRep dookoła świata – KATALOG DMC (publuu.com)

Źródło i zdjęcia: POLHOTREP Travel Representation DMC