W ramach współpracy reprezentacja interesów PHH Hotele jako członka PIT daje możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach decyzyjnych dotyczących branży turystycznej. Wspólnie z innymi członkami PIT reprezentuje interesy branży wobec administracji państwowej, wpływając na kształtowanie polityki turystycznej. Partnerstwo z Polską Izbą Turystyki z pewnością przyczyni się do wzmocnienia pozycji na rynku turystycznym i umożliwi skuteczniejsze działania na rzecz rozwoju
i ochrony interesów firmy oraz całej branży turystycznej w Polsce.

podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

mówi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

dodaje Piotr Henicz, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Spółka PHH Hotele należąca do Grupy PHH posiada bogaty portfel 11 hoteli i obiektów zlokalizowanych w największych miastach Polski, takich jak Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Są to obiekty o zróżnicowanym standardzie od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 3 i 5-gwiazdkowych, które spółka będzie posiadała w swoim portfolio po ukończeniu modernizacji. Wśród hoteli spółki znajdują się również zabytkowe obiekty, jak mieszczący się w XVII w kamienicy przy Wawelu, Hotel Royal, który po zakończeniu prac, w drugiej połowie 2025 r. dołączy do 5-gwiazdkowych, luksusowych hoteli Le Meridien marki Marriott. W ramach swojej działalności hotele oferują komfortowe miejsca noclegowe, usługi gastronomiczne, funkcjonalne sale konferencyjne oraz parkingi.

Polska Izba Turystyki to największa ogólnopolska organizacja reprezentująca interesy branży turystycznej. Działalność Polskiej Izby Turystyki jest wielokierunkowa. Jej członkami  są najważniejsze i największe biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, producenci oprogramowań dedykowanych dla turystyki oraz systemów rezerwacyjnych, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polski Holding Hotelowy