Torsten Loos został nowym dyrektorem operacyjnym berlińskiej grupy budżetowej a&o Hostels. Z firmą związany jest od 2002 roku. Na stanowisku Dyrektora Operacyjnego, od 2014 roku odpowiadał za funkcjonowanie 40 hosteli, z 35 dyrektorami generalnymi i ponad 1000 pracowników. W tym czasie wprowadził wiele zmian, m.in. stworzył program stażowy i Akademię a&o. Loos kieruje się słowami: „Budżet tak, ale nacisk kładziemy na jakość”.  

Loos, który ostatnio wdrożył platformę e-learningową a&o, rozpoczął swoją karierę w a&o w 2002 roku jako dyrektor generalny berlińskiego Haus Friedrichshain, awansując na stanowisko dyrektora regionalnego w 2007 roku a następnie, w 2014 roku, obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego.

Rozwój wewnętrzny był zawsze najwyższym priorytetem w a&o. Około 70 procent dyrektorów generalnych wywodzi się ze struktur wewnętrznych firmy – stanowisk front office lub poziomu asystentów. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy a&o zatrudniło około 600 nowych osób w całej Europie.       

Ekspansja w Europie – preferowane akwizycje

W Niemczech a&o posiada 25 obiektów w 14 miastach: Akwizgranie, Berlinie, Bremie, Dortmundzie, Dreźnie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Hamburgu, Kolonii, Lipsku, Monachium, Norymberdze, Stuttgarcie i Weimarze. Obecnie a&o oferuje 40 hosteli w dziewięciu krajach, co czyni sieć wiodącą marką hostelową w Europie.

Wśród najważniejszych kierunków ekspansji a&o widzi: Wielką Brytanię, Włochy, kraje Beneluksu i region DACH. Wykorzystanie istniejących nieruchomości  od rozwój nowych histeli jest również priorytetem ze względu na zrównoważony rozwój: w 2025 roku firma będzie pierwszą europejską siecią hosteli, która będzie miała zerową emisję CO2 – jej własny ślad ekologiczny ma zostać zredukowany do minimum, a reszta poddana offsetowi.

Źródło i zdjęcie: a@o Hostels