Linie Emirates nawiązały współpracę z Extime na paryskim lotnisku Charles de Gaulle, aby zaoferować podróżnym premium nową, ekskluzywną przestrzeń wypoczynkową w Terminalu 1.


Emirates zaoferuje pasażerom elegancki prywatny salon z 155 miejscami, oraz wyjątkowy wybór posiłków i napojów. Dedykowana poczekalnia, obsługująca średnio 190 klientów dziennie, zapewni pasażerom Emirates komfort i orzeźwienie do czasu przeniesienia operacji lotniczych do Terminalu 2 w lipcu 2024 r. i otwarcia nowo wybudowanej poczekalni Emirates.

Pasażerowie Emirates będą mogli skosztować szerokiej gamy kulinarnych potraw podczas śniadania, lunchu i kolacji, w tym francuskich specjałów z menu, takich jak Croque-monsieur, naleśniki i francuski finansista, a także dań kuchni międzynarodowej, takich jak łosoś tikka, tajin rybny, maślany kurczak i stroganoff wołowy. W salonie pracują doświadczeni specjaliści z Haute Hospitalite.

Elegancki salon o jasnej i przestronnej atmosferze bistro ozdobiony jest drewnianymi i skórzanymi akcentami na tle ciepłych odcieni bieli, zielonych topiary i współczesnych opraw oświetleniowych. Klienci mogą odświeżyć się pod prysznicami i łazienkami, połączyć się z bezpłatnym Wi-Fi, czytać wiadomości i cieszyć się obfitymi napojami w formie bufetu i alkoholowymi codziennie od 6:00 do 21:30. Dedykowana poczekalnia dla pasażerów Emirates będzie również w pełni dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle jest obecnie objęte programem renowacji, który ma potrwać do 2024 roku. Celem projektu jest rozbudowa i modernizacja obiektów lotniskowych, aby móc pomieścić większą liczbę pasażerów i zwiększyć ruch lotniczy, aby osiągnąć 80 milionów pasażerów rocznie.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Emirates