Przygotuj się na niesamowitą przygodę! Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego otworzą przed Tobą drzwi do świata podróży, kultury i smaków. Goście specjalni oraz wystawcy zrobią wszystko, aby był to weekend pełen wrażeń. Niesamowite opowieści, wspaniałe miejsca i konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

Czternasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego ponownie zagościła na terenie wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena. W pierwszy weekend marca część targowo-konferencyjna obiektu zmieniła się nie do poznania, a my zabieramy Was w niesamowitą podróż, również tą kulinarną.

Trzy dni, dwa festiwale, niezapomniane doznania podróżnicze i kulinarne. Podróż dookoła świata w 3 dni? To możliwe tylko podczas wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego! Festiwal Podróżników oraz Festiwal Kulinarny to atrakcje, które rokrocznie przyciągają tysiące słuchaczy! Nie inaczej będzie podczas tej edycji. Profesjonalni globtroterzy, wprawieni turyści, samotne wilki, podróżujące rodziny czy wielbiciele niepopularnych destynacji to tylko niektóre z wypraw, które zaprezentowane zostaną ze sceny festiwalowej. Udamy się do Wielkiego Kanionu Kolorado, zobaczymy Hawaje Europy, poznamy pomysły na wyjazdy po Polsce, pojedziemy na wyprawę rowerową do kraju, który już nie istnieje, obejrzymy Patagonię na fotografiach. A o tym jak nieustannie inspirować się podróżami i korzystać w życiu z wiedzy w nich zawartej opowie Gość Specjalny Jakub Porada!

Festiwal Kulinarny również będzie podróżą! Podróżą dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Udamy sięna przepyszne Bałkany oraz Węgry. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce – na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi, gdzie wśród przysmaków m.in. naturalne miody, chałwa, zioła, greckie oliwy i oliwki, góralskie wędliny i portugalskie słodycze.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego idealne dla rodzin z dziećmiNa Tarczyński Arena zapraszamy Was całymi rodzinami! Przygotowaliśmy atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Załoga Warsztatowni Kulturka u stółka i The Best Connection zapraszają na warsztaty String Art, warsztaty tworzenia drewnianych breloków, zabawki antystresowej lub oryginalnych badzików, przypinek czy magicznych magnesów. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała m.in. rysunkowe ćwiczenia z wyobraźni i warsztaty plastyczne. Przy stanowisku Muzeum Narodowego we Wrocławiu ludowe wycinanki, wyjątkowe kartki wielkanocne i autorskie przypinki z zabytkami od prawdziwego szlachcica. Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie. Hala Stulecia zaprasza natomiast na podniebną przygodę przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością. A na stoisku Hydropolis zobaczymy efektowne doświadczenia związane z wodą, ale nie tylko.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

3-5 marca we Wrocławiu świat stanie przed Wami otworem! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego!

Partnerami Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego 2023 są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Godziny otwarcia targów:

3.03. (piątek): 10:00-17:00

4.03. (sobota): 10:00-18:00

5.03. (niedziela): 10:00-16:00

Szczegółowy program targów oraz ceny biletów: www.mttwroclaw.pl

Źródło i zdjęcia: Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego