16 marca 2022 w Arche Krakowska Hotel odbyła się 29 edycja targów Meet The Bidder SMART Fairs organizowanych przez firmę Travel Bidder.

Udział wzięło 30 wystawców z ponad 20 krajów z: Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej. Uwagę wszystkich niewątpliwie zwrócił udział 4 biur DMC z Etiopii. Spotkali się z organizatorami wyjazdów, aby przedstawić swoje firmy i nawiązać lub rozwinąć współpracę.

Wydarzenie było skierowane do organizatorów: wyjazdów incentive, wyjazdów „luxury travel”, „adventure travel”, wyjazdów szkoleniowych i konferencyjnych dla firm, wyjazdów „szytych na miarę”, organizatorów eventów w Polsce i za granicą. Organizatorzy odnotowali łącznie uczestnictwo ponad 120 osób (50 wystawców i 70 odwiedzających).

W przeddzień wydarzenia organizatorzy zorganizowali powitalny „welcome drink” dla wystawców w hotelowym barze. Była to dobra okazja na poznanie się z nowymi Partnerami i networking.

Dzień wydarzenia rozpoczął się od prezentacji dotyczących tego, jak współpracować z polskim rynkiem MICE i sesją Q&A, którą poprowadziła ekspertka Katarzyna Szełemej-Pobożniak – członek Zarządu SOIT, wiceprezes firmy Haxel Events & Incentive. Organizatorzy MTB dostosowali wydarzenie do wciąż obecnej pandemii koronawirusa, zapewniając szersze stoły, dostępność płynów dezynfekcyjnych oraz maseczek.

W trakcie kilkunastu rund spotkań B2B odbyło się blisko 600 spotkań. Towarzyszyło im wiele atrakcji.

W związku z panującą sytuacją została utworzona specjalna „Strefa dla Ukrainy”, które miała na celu propagowanie inicjatyw pomocowych dla Ukrainy i umożliwiła zaangażowanie się w te działania.

Trzy stoiska: Turystyki dla Ukrainy, Fundacji Leny Grochowskiej i Pośrednictwo ofert Pracy, dało odwiedzającym możliwość zaangażowania się w pomoc.

W wydarzeniu  wzięła też czynny udział Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether (RPSiW), która koordynuje ogólnopolską akcję pod hasłem „Spotykamy się, by pomagać”, opatrzoną hasztagami: #strefaPOMOCY, #HELPzone, #PRACUJĘ=POMAGAM, #SPOTKANIAdlaUkrainy, #MusimyPracowaćByPomagać.

Jej członkowie deklarują przekazanie „cegiełek” od każdego uczestnika lub metra kwadratowego powierzchni organizowanych spotkań i wydarzeń. Zebrane w ten sposób środki zasilą konta wybranych fundacji pomocowych/NGO na rzecz Ukrainy.

Prezes RPSiW Łukasz Adamowicz w wystąpieniu podczas Meet The Bidder Spring Edition powiedział: „Witajcie w strefie pomocy. Jesteśmy świadkami niesamowitego ruchu ludzkiej solidarności. Przedstawiciele turystyki i przemysłu spotkań od pierwszego dnia angażują się w udzielanie pomocy uchodźcom. To m.in. ponad 600 autokarów, centra targowe, imprezy masowe czy tłumacze. Pamiętajmy że aby pomagać musimy pracować. W chwili obecnej każda realizacja wspiera firmy pomagające czynnie Ukrainie. Każde wydarzenie to gotowy CSR dodający w tej ciężkiej sytuacji otuchy: zespołom, partnerom i uchodźcom. W tym duchu zwracam się do gości zagranicznych. Polska to #helpzone jest strefą pomocy. Bezpiecznym krajem dającym z siebie wszystko aby nieść pomoc. Przyjeżdżając do nas okazujecie wsparcie, pomagacie nam i naszym sąsiadom”.

Zespół Travel Biddera zaproponował rozwiniętą formułę MICE BINGO Game. Wszyscy Buyersi, którzy odbyli minimalną liczbę spotkań mogli wziąć udział w trzech losowaniach MICE Bingo: GREEN, BLUE, GOLD. Cenne nagrody ufundowali Wystawcy wydarzenia, którzy osobiście wręczali je szczęśliwym zwycięzcom gry.

Po części spotkaniowej Partner Wydarzenia – Grupa Arche – zaprosił do baru wszystkich uczestników MTB na pożegnalną „lampkę wina”.

Partnerami jesiennej edycji Meet The Bidder  byli: Grupa Arche, Arche Hotel Krakowska, Society for Incentive Travel Excellence Poland (SITE Poland), Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT).

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: THINK MICE, Wasza Turystyka, MICE Poland, Business Traveller, Rynek Turystyczny, Świat Podróże Kultura, nowaturystyka.pl,  i Travel Compass. Gościliśmy też dziennikarzy niezależnych, bloggerów i  przedstawiciela mediów z Wielkiej Brytanii – MICE & TOURISM Around The World e- Magazine.

Kolejna szansa do spotkań to Meet The Bidder Summer Edition planowana na 14 czerwca 2022 r. Organizatorzy szykują nowości i niespodzianki! Warto podkreślić, że będzie to 30-ta Jubileuszowa Edycja Meet the Bidder.

Źródło I zdjęcia:
Marcin Lewandowski I Anna Nowicka
Travel Bidder Team