Varso Tower, zaprojektowane przez brytyjskie biuro architektoniczne Foster + Partners, wznosi się nad stolicą na wysokość 310 metrów. Biurowiec z widokiem na kompleks Varso Place ma też tarasy widokowe i idealną lokalizację w centrum Warszawy. Przestrzeń Magnicity w Varso Tower będzie obejmowała wypełniony drzewami taras na 49. piętrze, a także dach znajdujący się na szczycie wieżowca (piętro 53.). Miejsce to będzie oferowało odwiedzającym piękną panoramę Warszawy, niesamowite doświadczenia oraz przestronny bar z widokiem na ogród na szczycie wieżowca i Pałac Kultury i Nauki. 

Celem Magnicity jest stworzenie nowego, atrakcyjnego punktu na turystycznej mapie Warszawy i promocja miasta na arenie międzynarodowej. Prace nad tworzeniem nowej przestrzeni rozpoczną się w drugim kwartale 2024 roku, a oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2025 rok.

Warszawa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie – European Best Destination Organization uznało ją za Najlepszą Destynację Turystyczną roku 2023. Tylko w 2022 roku miasto odwiedziło 9 milionów turystów z kraju i zza granicy. Magnicity chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju stolicy Polski poprzez wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia.

– mówi Alexia Vettier, CEO Magnicity. 

Magnicity ma już pięć lokalizacji w kultowych budynkach w sercu największych miast świata. W Paryżu Magnicity, od 1974 roku, jest właścicielem Paris Montparnasse Observatory, znajdującego się na szczycie Montparnasse Tower. W 1993 roku firma rozpoczęła również działalność w słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej (Berliner Fernsehturm), natomiast w Chicago od 2012 roku jest właścicielem i operatorem 360 Chicago Observation Deck. Magnicity posiada również dwie lokalizacje w Rotterdamie, gdzie w 2020 roku nabyło Euromast Tower, a następnie, w roku 2024, zaczęło obsługiwać najwyższe piętro wieżowca Zalmhaven I. 

Opracował: Mirosław Mikulski
Żródło i zdjęcie: Magnicity Group Vae Solis Communications