Lotnisko Zielona Góra-Babimost od początku roku odprawiło ponad 22,5 tys. pasażerów, czyli znacznie więcej niż w tych samych okresach ubiegłych lat. Port odbudowuje się po pandemii, a nowe kierunki lotów w sezonie wakacyjnym cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów.

W pierwszym półroczu 2023 Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 22.661 pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w tożsamym okresie przedpandemicznego 2019 roku, kiedy to w Babimoście odprawiono 11.097 osób. Na lubuskim lotnisku w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku przeprowadzono dokładnie 2.000 operacji lotniczych, czyli o 1.300 więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. 

Lotnisko Zielona Góra-Babimost dynamicznie rozwija się po okresie pandemii. Obecny, letni rozkład lotów cieszy się sporym zainteresowaniem podróżnych, co potwierdzają wyniki. W czerwcu lotnisko odprawiło 6.675 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym miesiącu przedpandemicznego 2019 roku, kiedy to przez bramki lubuskiego portu przeszło 3.340 podróżnych

– mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Od czerwca poszerzyła się siatka połączeń krajowych z lubuskiego portu. Z Zielonej Góry, oprócz Warszawy, polecimy też do Gdańska i Krakowa. Wśród wakacyjnych, zagranicznych kierunków w ofercie znalazły się loty regularne do Zadaru w Chorwacji oraz czarterowe do tureckiej Antalyi. Operatorem wycieczek do Turcji jest biuro podróży Coral Travel. Loty do Warszawy odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku, do Gdańska i Krakowa dwa razy w tygodniu, a do Zadaru raz w tygodniu.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Polskie Porty Lotnicze
Zdjęcie: PPL LOT