Dla portu w Radomiu skończył się sezon ferii zimowych, pierwszych po wznowieniu działania. Od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli, 25 lutego Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło aż 9.897 pasażerów. W najkrótszym miesiącu roku na lotnisku w Radomiu odprawiono łącznie 7.554 osób.

Wraz ze zmianą czasu, czyli pod koniec marca, w lotnictwie zmienia się siatka połączeń z zimowej na letnią. Partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze, kontynuują współpracę przedłużając lub poszerzając swoją ofertę.

W rozkładzie na sezon Lato 2024 z lotniska w Radomiu zaplanowane są trasy obsługiwane w ramach rejsów regularnych przez PLL LOT do Rzymu, Prewezy, Tirany. Narodowy przewoźnik wprowadza też nowy kierunek – Ochrydę w Macedonii Północnej. Z kolei węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air będzie kontynuował loty do Larnaki na Cyprze.

Oprócz połączeń regularnych w siatce lotów pojawią się też czarterowe. Biura podróży oferują wycieczki z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom do Antalyi i Tirany. Coral Travel poinformowało, że w tym roku operowanie z Radomia zacznie wcześniej niż w ubiegłe wakacje. Wyloty na wczasy organizowane przez tego touroperatora możliwe będą już od 25 maja. Natomiast biuro Greckie Podróże podwoiło oferowanie z Lotniska Warszawa-Radom.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze