W czerwcu z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało blisko 330 tys. pasażerów i obsłużono na nim ponad 2 tys. operacji lotniczych. Czyni to tegoroczny czerwiec czwartym najlepszym miesiącem w historii tego portu lotniczego.

W ujęciu procentowym, zanotowano 104,3% wolumenu ruchu pasażerskiego w porównaniu do czerwca ubiegłego roku, przy nieco mniejszej liczbie operacji lotniczych (96,4%). Liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z czerwcem 2019 roku to, odpowiednio, 110,7% i 102,0%.

Liczba obsłużonych pasażerów w ciągu całego pierwszego półrocza 2023 roku również przedstawia się bardzo dobrze: 1 626 938 osób, co przekłada się na 102,8% wyniku za analogiczny okres 2019 roku (bezpośrednio poprzedzającego rok z wybuchem pandemii koronawirusa) oraz aż 114,9% wyniku ubiegłorocznego.

Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Mediolan, Sztokholm, Ryga, Saloniki i Wiedeń. Również w czerwcu rozpoczęły się czarterowe loty z Lotniska Warszawa/Modlin na Maltę, realizowane przez przewoźnika Air Malta.

28 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie strefy gastronomicznej na antresoli terminalu pasażerskiego w strefie zastrzeżonej, której operatorem jest firma Lagardère Travel Retail. Do użytku pasażerów przekazano rozbudowany sklep Aelia Duty Free i Relay, foodvenience’owy sklep 1Minute Smacznego! oraz dwie kawiarnie So Coffee w nowej odsłonie.

Czerwiec to również miesiąc zatwierdzania sprawozdań finansowych.

Z niemałą dozą satysfakcji patrzę na nasze wyniki finansowe za 2022 rok: otóż zysk z działalności operacyjnej wyniósł 3,304 mln złotych, przy czym ponieśliśmy niewielką stratę netto w wysokości 348,9 tys. złotych. Innymi słowy, odnotowaliśmy ogromną poprawę wyników w stosunku do każdego z 3 lat poprzedzających rok 2022

– informuje Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

15 lipca przypadła 11. rocznica rozpoczęcia obsługi ruchu pasażerskiego na Lotnisku Warszawa/Modlin. Na przestrzeni tego czasu lotnisko osiągnęło status jednego z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Liczba obsłużonych pasażerów od uruchomienia lotniska do połowy lipca 2023 roku osiągnęła ok. 24,71 mln osób, natomiast wynik za okres od początku 2023 roku do połowy lipca 2023 roku to ok. 1,79 mln osób.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin