Wizz Air dodaje do polskiej siatki połączeń nową trasę. Od końca października b.r. przewoźnik będzie latał z Warszawy na Maderę. Odbędą się dwa rejsy w tygodniu. To ciekawa propozycja kierunku dla miłośników natury i portugalskich klimatów.

Pierwszy lot z warszawskiego Lotniska Chopina na Maderę do Funchal wystartuje 30 października – podaje Wizz Air w komunikacie. Samoloty z Warszawy będą startować o godz. 11:05, natomiast powroty z Madery o 16:15. Bilety są już dostępne w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej – przekazała linia lotnicza. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu – we środy i w niedziele.

Madera przez długi czas nie była dostępna w bezpośrednich lotach z Polski. Podróżni udający się na wyspę byli zmuszeni przesiadać się na różnych lotniskach w Europie. Wielu Polaków wybierało lot do Porto, a stamtąd np. liniami Easy Jet udawało się na Maderę. Teraz nowa oferta Wizz Air umożliwi bezpośrednie rejsy pomiędzy Warszawą a portugalską wyspą.

Ten niewielki archipelag położony na Oceanie Atlantyckim nazywany jest często “wyspą wiecznej wiosny” ze względu na utrzymywanie się tam spokojnej, przyjemnej pogody i temperatury. Średnia temperatura latem wynosi 24 stopnie Celsjusza, natomiast zimą 19 stopni. Tym samym przez cały rok można cieszyć się tam pogodą doskonałą do wypoczynku. Subtropikalny klimat sprawia, że można zdecydować się na wyjazd na Maderę niezależnie od pory roku. Wielu turystów wybiera spokojne wybrzeża Madery poza sezonem, rozkoszując się ciszą i bliskością natury. Ponad 60% powierzchni Wyspy zajmuje Park Narodowy.

Wizz Air oferuje obecnie ponad 200 tras do 27 krajów z 10 lotnisk w Polsce.                                                                    

Źródło: turystyka.rp.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt