Strefa VIP Line warszawskiego Lotniska Chopina przeobraziła się w galerię sztuki. Od czwartku, 26 października można tam podziwiać wystawę dzieł dwóch młodych polskich artystów. Tytuł ekspozycji „PRZEMIESZCZANIE. MOVEMENT” nawiązuje do lotniczych podróży.  

Lotnisko Chopina od lat angażuje się we wspieranie polskiej kultury i sztuki, a od niedawna jest również ambasadorem współczesnego malarstwa i rzeźby. W czwartek, 26 października, w strefie VIP Line Lotniska Chopina odbył się wernisaż wystawy „PRZEMIESZCZANIE. MOVEMENT”. Ekspozycja powstała przy współpracy Polskich Portów Lotniczych S.A. ze „101 Projekt” – Galerią Sztuki Współczesnej i Domem Aukcyjnym z Warszawy. Wystawa to zbiór prac dwóch młodych artystów: malarza Rafała Kapicy oraz rzeźbiarza Michała Wietrowa.  

Wśród prezentowanych prac zobaczyć można siedem obrazów i cztery rzeźby z brązu. Inspiracją do powstania obrazów, według ich twórcy było latanie, wznoszenie i przemieszczanie się. Dzieła są malarską interpretacją doświadczenia lotów, a ich nazwy nawiązują do podróży do takich miast jak: Kair, Mombasa, Oslo czy Eindhoven. Obrazy zredukowane są do pasów barw, które dominują w krajobrazach miejsc, na które wskazują ich tytuły. Wystawa dostępna jest dla użytkowników strefy VIP Line Lotniska Chopina do 31 grudnia br.  

Lotnisko Chopina od lat organizuje i angażuje się w różne wydarzenia artystyczne, głównie muzyczne z uwagi na dziedzictwo swojego patrona. W stołecznym porcie niejednokrotnie odbywały się recitale i koncerty muzyki Fryderyka Chopina. Od blisko dekady w terminalu ustawiony jest fortepian, przy którym zasiadają, nie tylko zapraszani przy różnych okazjach artyści, ale również chętni do gry pasażerowie. W ten sposób port promuje polską kulturę i sztukę wśród podróżnych z całego świata.      

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze