Przedstawiciele zarządu PPL zakończyli właśnie wizytę w siedzibie linii Ethiopian. Szczegóły dotyczące nowego połączenia będą wkrótce dostępne w systemie rezerwacyjnym.

– powiedział Stanisław Wojtera.

Linia Ethiopian będzie na Lotnisku Chopina pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki. Uruchomienie rejsów do Addis Abeby umożliwi pasażerom z Warszawy odkrywanie tego kontynentu. Lotnisko spodziewa się, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko jako point-to-point, ale także wśród pasażerów transferowych. Dodatkowo, wpłynie to na kolejne rekordy warszawskiego portu w transporcie cargo.

Etiopskie narodowe linie lotnicze Ethiopian Airlines od 2011 są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należy również PLL LOT. W swojej flocie m.in. posiadają samoloty Boeing 787 Dreamliner czy Airbus 350. Addis Abeba jest jednym z wyżej położonych lotnisk na świecie – znajduje się na poziomie ok. 2.300 m npm. W bieżącym roku podatkowym (który kończy się w czerwcu 2024) operator portu spodziewa się odprawić około 18 milionów pasażerów.

Opracował, zdjęcie: Mirosław Mikulski
Źródło: Polskie Porty Lotnicze