Sabre Corporation ogłosiła, że Sean Menke, obecnie przewodniczący zarządu firmy i jej dyrektor generalny, przejdzie na stanowisko prezesa zarządu Sabre z dniem 27 kwietnia 2023 r.

W tym czasie Kurt Ekert, obecny prezes Sabre, zostanie dyrektorem generalnym firmy. Ekert został nominowany w wyborach na dyrektora podczas dorocznego spotkania Sabre.

Menke dołączył do Sabre w 2015 roku, pełniąc funkcję prezesa największego działu biznesowego, a następnie awansował na stanowisko dyrektora generalnego pod koniec 2016 roku. Pod kierownictwem Menke firma opracowała śmiałe plany ponownego wyobrażenia sobie przyszłości podróży, możliwe dzięki transformacji technologicznej, kluczowym partnerstwom strategicznym i budowaniu zespołu kierowniczego, który zrealizuje tę wizję.

To był zaszczyt i przywilej pomagać w prowadzeniu Sabre przez ostatnie osiem lat. Jestem dumny z tego, co osiągnęły nasze zespoły i jak służyliśmy naszym klientom w bezprecedensowych czasach. Niezwykle satysfakcjonujące było obserwowanie poświęcenia i sukcesu naszego zespołu, ponieważ Sabre nadal przekształca się, aby stać się zaufanym i preferowanym partnerem technologicznym w podróży. Z niecierpliwością czekam na przejście do roli prezesa wykonawczego i witam Kurta jako naszego nowego dyrektora generalnego. Był siłą napędową Sabre przez ostatnie czternaście miesięcy i jestem przekonany, że nadal będzie z powodzeniem prowadził tę organizację w przyszłości. Odnosząc się do kolejnej fazy zmiany przywództwa Sabre.

– stwierdził Menke.

Ekert dołączył do Sabre w styczniu 2022 r. jako prezes w ramach długoterminowych planów sukcesji firmy, ponieważ rozdzielił rolę prezesa i dyrektora generalnego. Ekert nadzoruje wszystkie aspekty działalności biznesowej i technologicznej firmy. W ciągu ostatniego roku. W ciągu ostatniego roku Ekert opracował nowe strategie rozwoju i z powodzeniem zrealizował plany operacyjne firmy, w tym z powodzeniem zreorganizował działalność Travel Solutions, wdrożył solidne zasady operacyjne, aby umożliwić szybszą i bardziej wydajną realizację oraz stworzył wyrafinowany zespół kierowniczy.

Gregg Saretsky będzie nadal pełnił rolę niezależnego dyrektora wiodącego Rady Dyrektorów, zapewniając skuteczną równowagę między silnym przywództwem strategicznym a nadzorem ze strony niezależnych dyrektorów.

Wiem, że mówię w imieniu całego zarządu Sabre, kiedy mówię, że Sean był niesamowicie silnym i odnoszącym sukcesy liderem w ciągu ostatnich ośmiu lat, szczególnie w tych bezprecedensowych momentach podczas globalnej pandemii. Pozostawia po sobie ogromną spuściznę, w tym ambitną wieloletnią strategię, zgodnie z którą zespół kierowniczy będzie nadal rozwijał. Dziękujemy Seanowi za jego wybitne przywództwo i służbę i cieszymy się, że możemy nadal służyć u jego boku jako prezes wykonawczy. Z niecierpliwością czekamy na dołączenie Kurta do zarządu, gdy obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy. Jest silnym, zorientowanym na przyszłość liderem z doświadczeniem, przenikliwością operacyjną i techniczną oraz perspektywą branżową, aby z powodzeniem realizować strategiczne plany Sabre.

– powiedział Gregg Saretsky


Jestem dumny z tego, że obejmuję stanowisko CEO w Sabre i chcę nadal rozwijać naszą strategię, jednocześnie wspierając zwycięską kulturę wzmocnienia, innowacji i wydajności. Z niecierpliwością czekam na przeprowadzenie tej firmy przez kolejny rozdział i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie znacząco rozwijać naszą działalność i dostarczać długoterminową wartość dla akcjonariuszy.

– odpowiedział Ekert

Tekst: MM
Źródło: Travel Daily Media