Nikodem to niezwykle uśmiechnięty mały chłopiec, który urodził się jako skrajny wcześniak i od pierwszych chwil życia boryka się z wieloma chorobami.

U Nikosia zdiagnozowano spastyczne czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność psycho-ruchową oraz całkowitą dysfunkcję rąk. Jedyną szansą na sprawność dla Nikodema jest leczenie ortopedyczne w Paley European Institute. Bez niego Nikoś nigdy nie będzie w stanie samodzielnie usiąść ani stanąć na nóżkach! Niestety, koszt operacji jest ogromny – wynosi aż 150 tysięcy złotych! Operacja na NFZ nie jest możliwa gdyż nie operuje się dwóch bioder równocześnie ani też nie ma zapewnionej specjalistycznej rehabilitacji, która pozwoliłaby wrócić naszemu Małemu Wojownikowi do sprawności.

Aby zawalczyć o operację dla Nikodem dwóch żołnierzy jednostek specjalnych, Michał Łygan i Łukasz Wąsowicz, podejmie się ekstremalnego wyzwania! Zdobędą Koronę Gór Polskich, 28 najwyższych szczytów we wszystkich pasmach górskich w Polsce w ciągu 100 godzin.

Wyzwanie rozpocznie się dnia 10 czerwca 2024 roku o północy na magicznej górze Ślęży w województwie Dolnośląskim, następnie trasa przebiegać będzie z zachodu na wschód poprzez pasma Sudetów, Beskidu, Tatr, Gorców, Beskidu Niskiego i Bieszczad. Zakończenie zaplanowane jest na Łysicy w górach Świętokrzyskich dnia 14 czerwca 2024 o godzinie 4.00 rano.

Ten wielki wysiłek podejmą, aby zwrócić uwagę na chorobę Nikodema i jego codzienne zmagania w walce o samodzielność, którą może mu zapewnić jedynie kosztowna operacja.

Zbiórka na rzecz Nikodema jest prowadzona na siepomaga:
https://www.siepomaga.pl/koronadlanikosia🙏💰❤️

Jeśli jesteś zainteresowany pozostaniem darczyńcą naszego przedsięwzięcia lub chcesz pomoc w nagłośnieniu wydarzenia odezwij się do nas!

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Marta Wąsowicz