Join UP! Polska uruchomił sprzedaż lotów czarterowych bez konieczności zakupu wycieczki. Wraz z Join UP! można polecieć do Turcji, Tunezji, Czarnogóry oraz Egiptu – poinformował niedawno touroperator w komunikacie prasowym. Z tej okazji warto przedstawić firmę, która ma ambicję stać się ważnym graczem na polskim rynku usług turystycznych.

Join UP!™ to ukraińska firma będąca własnością prywatną. Jej założycielami są Yuriy i Oleksandr Alba. Od 2010 roku Join UP!™ działa jako touroperator i w ciągu 13 lat stał się jednym z najsilniejszych organizatorów turystyki i jednym z kluczowych graczy na rynku turystycznym.

Główna siedziba firmy znajduje się w Kijowie. Marka Join UP!™ rozwija się również w innych krajach. Obecnie touroperatorzy pod marką Join UP!™ działają w Mołdawii, Estonii, Łotwie, Litwie, Kazachstanie, Rumunii i w Polsce, a niebawem również na Słowacji i w Czechach. Firma zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników w 8 krajach.

Join UP!™ specjalizuje się w klasycznych pakietach wycieczkowych, które zawierają: przelot, zakwaterowanie w hotelu, transfer, ubezpieczenie oraz program wycieczkowy. W portfolio Join UP!™ znajduje się ponad 45 destynacji, 7000 hoteli, z czego ponad 250 hoteli na wyłączność. Z każdego rynku wybiera najpopularniejsze i najlepsze destynacje, które oddają specyfikę i różnorodność danego kraju.

Z Join UP!™ przez ostatnie 13 lat podróżowało około 5,7 mln turystów. W 2019 roku, rekordowym dla ukraińskiego rynku turystycznego, według informacji wewnętrznych Join UP™ zorganizował wakacje do Egiptu dla 665 000 turystów, realizując 65 lotów tygodniowo.

Roczny obrót w 2021 roku wyniósł 400 milionów dolarów. Przed wojną udział rynku Join UP™ wynosił 30 proc., zaś w 2023 roku sięga 40 proc. rynku. Priorytetem Join UP!™ jest efektywna współpraca z biurami podróży. W tym celu firma zapewnia partnerom specjalne programy mentorskie. Elementem wyróżniającym to podejście są również szczególne warunki dotyczące prowizji i premii, system szkoleń i mentoringu, a także wsparcie w promocji produktów turystycznych.

Join UP!™ współpracuje obecnie na wszystkich rynkach z prawie 7000 biur podróży. W styczniu 2023 roku posiadał ponad 130 agencji własnych i franczyzowych. Silna współpraca strategiczna ze SkyUp Airlines pozwala Join UP!™ wzmacniać pozycję na rynku. Wspólnie obydwie firmy działają jako grupa przedsiębiorstw UPfamily. W 2023 roku UPfamily zatrudnia ponad 1500 pracowników.

SkyUp Airlines prowadzi działalność od 2017 roku. W swojej flocie posiada 10 średniodystansowych samolotów Boeing-737, których średni wiek wynosi 14 lat. W 2021 roku linia SkyUp Airlines była na drugim miejscu wśród ukraińskich przewoźników lotniczych pod względem liczby lotów w przestrzeni powietrznej Ukrainy.

W 2022 roku, według wewnętrznych statystyk linii lotniczych, SkyUp Airlines wykonał 7 713 lotów i przewiózł 1,08 mln pasażerów do 204 portów lotniczych na 627 trasach. Wskaźnik SAFA w SkyUp wynosi 0,38, co świadczy o wysokim poziomie zgodności z normami i zapewnia bezpieczeństwo lotów.

Więcej informacji o firmie i jej działalności można znaleźć na oficjalnej stronie: Tour operator Join UP! Polska – pakiety turystyczne, wycieczki turystyczne oraz  LinkedIn, Facebook i  Instagram.    

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: 24/7Communication