Pod hasłem „Odleć na zimę” Itaka zainaugurowała sprzedaż wyjazdów na przyszłą zimę.Wśród nowości znalazł się Salvador i Wybrzeże Kokosowe w Brazylii z przelotami Dreamlinerem z Warszawy.


Klienci Itaki polecą też na Sri Lankę, do której touroperator wraca po kilku latach przerwy. Kolejnym egzotycznym powrotem będzie Kenia z wylotami z Wrocławia i dwiema lokalizacjami: Watamu i Diani Beach.Loty na Zanzibar, sztandarowy kierunek zimowy Itaki będą odbywały się dwa razy w tygodniu z Warszawy i Katowic, a od 27 grudnia także z Poznania i Gdańska.

Kierunkiem rekomendowanym dla plażowiczów i podróżników jest Nosy Be, wysepka należąca do Madagaskaru. Do Dominikany loty z Warszawy odbywać się będą od 28 października. Wkrótce w sprzedaży pojawi się czarter do Bangkoku z hotelami w Pattaya, Koh Samet, Hua Hin i Cha Am. Kontynuowane będą dwa kierunki w Omanie: Salalah z wylotami z Warszawy i Katowic oraz Muskat z wylotami z Warszawy i nowość – z Katowic.

Warto też wspomnieć o Egipcie z czterema kierunkami: Marsa Alam – numer jeden Itaki w Egipcie, wyloty z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia. Do Hurghady polecimy z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia. Do Taby wyloty będą odbywały się z Warszawy, Katowic i Wrocławia, a od sylwestra także z Zielonej Góry. Po czterech latach przerwy powrócił Sharm el Sheikh z wylotami z Warszawy i Katowic, od świąt także z Poznania.

Wzrost sprzedaży osiąga także Tunezja, a proponowane hotele na Dżerbie z wylotami z Katowic. Stałe miejsce w ofercie Itaki zajmują egzotyczne Wyspy Zielonego Przylądka z przelotami z Warszawy. Natomiast na Maderę touroperator poleci z Warszawy, Katowic i Wilna.

Itaka Smart

Rośnie też udział ofert Itaka Smart, czyli pakietów dynamicznych. Są wśród nich kierunki takie jak Cypr i Malta, Maroko z Marrakeszem, Agadirem i Essaouirą, archipelag Azorów, a także najbardziej egzotyczne i ekskluzywne miejsca jak: Mauritius, Seszele, Bali, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj, Abu Dhabi i Ras Al Khaimah.

Największy rozwój oferty obejmuje Karaiby i kierunki: Aruba, Bonaire, Curaçao, Antigua, St. Lucia, Meksyk, Martynika. W nowościach ofertowych pojawiły się: Katar, Indie – Goa, Filipiny, Reunion, Bahamy – Nassau, Kolumbia – Cartagena de Indias, Brazylia – Rio de Janeiro, Argentyna – Buenos Aires, Izrael – Tel Awiw i Ejlat oraz Jordania – Amman i Akaba.

Ważne miejsce w ofercie Itaki na zimę zajmują wycieczki objazdowe i city breaks. Na start przygotowano ponad 130 autorskich programów. W wycieczkowym portfolio znajdzie się połączenie zwiedzania z wypoczynkiem, np. cykl “Wakacje pod palmami”, a także Indonezja, duży wybór wycieczek do Tajlandii, Kambodży, Wietnamu, Laosu i Malezji, “Kameralne Podróże” – grupy do 14 osób i “Tylko dla Ciebie” – wyjazdy indywidualne.

Wśród wycieczek tematycznych znalazły się: Jarmarki Bożonarodzeniowe, Pasterka, Walentynkowy Paryż i wyjazdy sylwestrowe. Ponadto hitem sprzedażowym są rejsy na Malediwach i Madagaskarze, rejsy po Nilu, Oman, Maroko, Indie i Cypr. Dodatkowo ofertę wzbogacają city breaks m.in. do Madrytu, Rzymu, Paryżu, Kairu, Marrakeszu. Już wkrótce w ofercie pojawią się: Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenia – safari i Brazylia.

Sprzedaż promocyjna

Do 31 maja 2023 trwa sprzedaż promocyjna a w niej: gwarancja niezmienności ceny. “Multi zmiana gratis” to możliwość zmiany rezerwacji bez limitu/ograniczeń, specjalne warunki rezygnacji, oszczędność na zaliczce – 10 proc. (resztę należy dopłacić 22 dni przed rozpoczęciem imprezy).

“Komfort podróży” to promocja dla tysiąca pierwszych klientów. Daje możliwością wyboru miejsca w samolocie w promocyjnej cenie 48 zł/os. w obie strony (dot. lotów Dreamlinerem) lub miejsca w autokarze w rzędzie 1-3 bez dopłaty. Wśród promocji znalazły się też specjalne ceny dla dzieci w wybranych hotelach, zniżki do 37 proc., 3 proc. zniżki dla stałych klientów i 7 proc. zniżki na wycieczki lokalne SeePlaces.


Tekst: Mirosław Mikulski
Źródło: Itaka