Zimowy rozkład lotów holenderskiej linii lotniczej KLM zaoferuje w sumie 163 kierunki na pięciu kontynentach. Zacznie obowiązywać 28 października i obejmie 71 tras międzykontynentalnych i 92 miasta w Europie, wśród których znalazły się cztery nowości. Jedną z nich są Katowice. Będzie to pierwsze połączenie tego przewoźnika z Pyrzowic i 6. trasa KLM z Polski do Amsterdamu. Loty z Katowic będą realizowane samolotem Embraer E195-E2, ze 112 miejscami w klasie ekonomicznej i 20 miejscami w klasie biznes. Lot trwa niespełna dwie godziny.

KLM podsumował swoje plany na sezon jesienno-zimowy. Z początkiem zimowego rozkładu lotów europejska siatka  linii wzbogaci się o trzy nowości: Katowice (codziennie), francuskie Nantes (dwa razy dziennie) i Aarhus w Danii (codziennie). Czwarta nowość, Rovaniemi w Finlandii, zostanie uruchomiona 3 grudnia i pozostanie w rozkładzie lotów do 25 marca 2023 roku.

Ponadto KLM zwiększy częstotliwość połączeń do niektórych miast w Wielkiej Brytanii: Teeside, Humberside, Cardiff i Southampton, a także do Grazu w Austrii. Nowością tej zimy będą też codzienne loty do Neapolu (Włochy) i Splitu (Chorwacja), które są kontynuacją z letniego rozkładu.

Loty z Polski

W sezonie jesień-zima KLM będzie oferował loty do Amsterdamu z sześciu miast w Polsce. Z Warszawy odbędzie się do czterech lotów dziennie, z Krakowa i Gdańska do trzech lotów dziennie, z Poznania do pięciu lotów tygodniowo oraz z Wrocławia i Katowic po siedem lotów tygodniowo. Łącznie będzie to 68 połączeń tygodniowo.

Źródło: bankier.p/wiadomości
Tekst: Anna Molęda – Kompolt