W ostatni weekend, należący do Dubai Holding, kultowy znak Hatta zdobył tytuł “Najwyższego znaku rozpoznawczego” w rankingu rekordów Guinness’a. Imponująca konstrukcja o wysokości 19,28 m jest symbolem tożsamości Hatty.

Ceremonia wręczenie wyróżnienia odbyła się na szczycie gór Hadżar. W imieniu Dubai Holding i Hatta certyfikat przyjął Roudi Soubra, wiceprezes ds. zarządzania aktywami w Dubai Holding Hospitality Assets.

Zdobycie tytułu Guinness World Records™ z pewnością zwróci uwagę świata na region Hatta. To, co kiedyś było lokalną atrakcją, teraz przyciągnie międzynarodowe zainteresowanie i zachęci turystów do zobaczenia na własne oczy uroków Hatty. Wzrost popularności zastymuluje rozwój loklanego biznesu i zwiększy zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy, co przyczyni się do zrównoważonego rozwoju regionu.

Przygotowania do rozpoczęcia 6. sezonu Hatta Resorts by Dubai Holding zgrywają się w czasie ze wzrostem popularności i rozpoznawalności Hatta Sign, stającego się atrakcją dla odwiedzających z całego świata. Miłośników pieszych wędrówek zachęcamy do wejścia na górę i zobaczenie z bliska znaku oraz zapierającej dech w piersiach panoramy okolicy.

Goście Hatta Resorts Wadi Hub, głównego centrum aktywności w regionie, mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak jazda na tyrolce, kolarstwo górskie, wspinaczka skałkowa, zorbing, łucznictwo i rzucanie siekierą – nowa oferta zostanie wprowadzona w Sezonie 6., który rozpocznie się wkrótce.

Odwiedzający mogą również przedłużyć podróż o pobyt w Hatta Resorts by Dubai Holding i cieszyć się wyjątkowymi doświadczeniami glampingowymi nocując w wyjątkowych przyczepach kempingowych, domkach czy kopułach, w których czuć zarówno naturę, jak i kulturę regionu. Hatta Sign, który od dawna imponuje swoim wyglądem, teraz zyskuje globalne znaczenie kulturowe.

Znak stanowi przypomnienie bogatej historii Hatty, a także jej nowo zdobytego międzynarodowego uznania.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Travel Advance