Przy stadionie i w strefie kibica nie ma dostępnych parkingów. Dla osób zmotoryzowanych przewidziano miejsca typu P+R. Stąd do stadionu można dojechać autobusem i pociągiem. Dla parkingów P+R dedykowana jest aplikacja „NUNAV”.

EURO 2024 rozpocznie się 14 czerwca. Hamburg będzie miastem gospodarzem czterech meczów rundy eliminacyjnej i jednego ćwierćfinału:    

  • Polska – Holandia (niedziela 16.6. godz. 15.00)
  • Chorwacja – Albania (środa 19.6., godz. 15.00)
  • Gruzja – Czechy (sobota 22.6, godz. 15.00)
  • Czechy – Turcja (środa 26.6., godz. 21.00)
  • Ćwierćfinał (piątek 5 lipca, godz. 21:00)  

Także poza stadionem Hamburg zaprezentuje różnorodny, atrakcyjny i wieloaspektowy program kibicowski. Na przykład Strefa Kibica na Heiligengeistfeld będzie otwarta bezpłatnie przez cały turniej, aby umożliwić wspólne oglądanie meczów i wiele, wiele więcej. Do tego w całym mieście będą odbywać się wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne związane z piłkarską gorączką.  

Do Volksparkstadion można dotrzeć różnymi drogami. Najlepszy dla Ciebie sposób zależy od tego, gdzie na stadionie znajduje się Twoje miejsce i jak daleko do niego od najbliższego wejścia. Informacje te można znaleźć na stronie internetowej UEFA EURO 2024. Informacje dla osób niepełnosprawnych poruszających się na stadionie można znaleźć na stronie internetowej dotyczącej dostępności bez barier.  

Dostęp do Karnetu Kibica możesz uzyskać w aplikacji UEFA EURO 2024 wraz z biletem wstępu. Dzięki temu możesz bezpłatnie podróżować całą siecią komunikacji miejskiej HVV przez 36 godziny od 6:00 w dniu meczu do 18:00 następnego dnia.   

Na EURO 2024 można dojechać następującymi liniami:

  • Linia U2 stacja Messehallen
  • Linii U3 stacja Św.Pauli, Feldstrasse
  • Llinii S1 stacja Reeperbahn
  • Llinii S2 stacja Sternschanze  

Strefa Kibica Hamburg odbędzie się w dniach 14.06 – 14.07. na stadionie Heiligengeistfeld. Będzie ona otwarta we wszystkie 22 dni meczowe. Oprócz możliwości wspólnego oglądania wszystkich meczów UEFA EURO 2024 w gronie innych kibiców, oferuje atrakcyjny i różnorodny program wsparcia – od klubu plażowego, diabelskiego młyna i strefy rodzinnej po arenę piłkarską, na której można samemu wkroczyć do akcji. Wejście jest za darmo.  

Wszystkie 51 meczów będzie transmitowanych na żywo na wielu ekranach. W Strefie Kibica nie zabraknie miejsc do oglądania piłki nożnej w gronie rodziny i przyjaciół. Ponadto na stadionie Heiligengeistfeld przez 15 dni meczowych będzie otwarta duża publiczna strefa widokowa, tak aby wszyscy mogli kibicować i świętować wraz ze swoimi drużynami. Wszystkie mecze Niemiec, pięć meczów na Volksparkstadion w Hamburgu oraz wszystkie mecze rundy pucharowej zostaną pokazane na ekranie o powierzchni 100 m².  

Dla rodzin z dziećmi przygotowano wydzieloną część rodzinną, z której można śledzić mecze. Dzieci mogą malować, bawić się w piaskownicy lub skorzystać z mini prysznica wodnego. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej ekskluzywnego przeznaczona jest duża, dwupoziomowa strefa VIP. Oferuje ona najwyższej klasy miejsca siedzące i stojące, międzynarodowy catering w hanzeatyckim stylu i pakiet napojów.    

Wskazówki: W godzinach szczytu lepiej skorzystać z innych przystanków lub stacji położonych nieco dalej, aby dostać się do obszaru widokowego, a następnie z powrotem. Na stronie internetowej z biletami możesz znaleźć odpowiedni bilet dla siebie i najprostszy sposób jego zdobycia. W pobliżu obiektów nie będzie dostępnych miejsc parkingowych. Prosimy o korzystanie z parkingu P+R.  

Najszybszy sposób podróżowania po Hamburgu to komunikacja miejska. Nie ma znaczenia czy posiadasz bilet na EURO 2024, czy nie, czy podróżujesz z przyjaciółmi, rodziną, czy sam. Dzięki aplikacji HVV możesz planować trasy i kupować wszystkie bilety bez konieczności rejestracji, a bilety jednorazowe i dzienne kupisz z 7% rabatem! Dzieci poniżej 6 roku życia podróżują liniami HVV zawsze bezpłatnie. Psy mogą również podróżować bezpłatnie. Dostęp do Karnetu Kibica możesz uzyskać w aplikacji UEFA EURO 2024 wraz z biletem wstępu. Dzięki temu możesz bezpłatnie podróżować całą siecią HVV przez 36 godzin od 6:00 w dniu meczu do 18:00 następnego dnia. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, możesz kupić bilety HVV w aplikacji HVV.    

Jeśli podróżujesz sam i planujesz tylko jedną podróż, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszych biletów jednorazowych. Oprócz zwykłego „biletu jednorazowego” na Hamburg i okolice dostępne są bilety na „krótką podróż” i „podróż lokalną”. Często warto kupić bilet dzienny, nawet jeśli danego dnia podróżujesz tylko dwa razy.    

Bilety jednodniowe      

Bilet dzienny warto kupić nawet jeśli jesteś sam i tego dnia podróżujesz tylko dwa razy. Z biletem dziennym możesz zabrać ze sobą na cały dzień maksymalnie trójkę dzieci w wieku 6–14 lat. Jeśli nie podróżujesz przed godziną 9:00 (od poniedziałku do piątku), wybierz bilet dzienny ważny od godziny 9:00, który jest tańszy. W weekendy możesz z niego korzystać nawet przez cały dzień!

Bilet grupowy  

Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli jest was tylko dwoje i korzystacie z niego dwa razy tego samego dnia. Z biletem grupowym od godziny 9:00 może podróżować maksymalnie pięć osób w dowolnym wieku. Obowiązuje on od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 6:00 następnego dnia rano.  W weekendy bilet grupowy od godziny 9:00 jest ważny przez cały dzień!   

Jeżeli poza EURO 2024 chcieliby Państwo zobaczyć jeszcze więcej atrakcji miasta, polecamy Hamburg CARD, która jest specjalnie dostosowana do potrzeb turystów. Daje także zniżki na wstęp do wielu atrakcji turystycznych. Nasza wskazówka: Zatrzymujesz się w Hamburgu na dłużej? Sprawdź, czy może warto zaopatrzyć się w tygodniowy bilet okresowy. Dzięki temu możesz poruszać się po całej sieci HVV przez maksymalnie 7 dni za jedyne 29 €. Możesz elastycznie wybrać datę rozpoczęcia.

Wszystkie bilety należy kupić przed podróżą. Nie trzeba ich stemplować przed rozpoczęciem podróży. Wszystkie bilety zakupione w aplikacji HVV można wyświetlić także wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem. Wszystkie bilety są również dostępne w automatach biletowych HVV oraz w centrach obsługi HVV.  

Podczas EURO 2024 wdrażany jest cały szereg rozwiązań umożliwiających dostęp osobom niepełnosprawnym, aby sam spacer na stadion i wydarzenia towarzyszące EURO 2024 stały się niezapomnianym przeżyciem. Ze stacji Stellingen planowane jest uruchomienie specjalnych autobusów wahadłowych bez barier.  Szczegółowe informacje na ten i inne tematy związane z dostępnością bez barier można znaleźć w Przewodniku po wydarzeniach UEFA EURO. W informacjach o rozkładzie jazdy pokazane są różne możliwości dostosowania połączeń do indywidualnych potrzeb. Jeśli na przykład aktywujesz opcję „Wózek inwalidzki /wózek” (w sekcji „Połączenie”), możesz zoptymalizować szczegóły połączenia, aby dopasować je do ewentualnych ograniczeń mobilności. Przekazujemy też w czasie rzeczywistym informacje o dostępności i stanie wind w sieci HVV. 

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Hamburg Tourismus