Grupa PKL w drodze przetargu ogłoszonego przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, zostanie większościowym udziałowcem w spółce Muszyna SKI. To szansa na reaktywację niegdyś popularnego ośrodka turystycznego z trasami przeznaczonymi dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy.

Ośrodek turystyczno-narciarski Muszyna-Wierchomla będzie całoroczną atrakcją. Zimą z tras skorzystają początkujący oraz średniozaawansowani narciarze, a latem może to być interesujące miejsce na rodzinne wycieczki. Reaktywacja ośrodka pozwoli na zwiększenie atrakcyjności regionu oraz wpłynie na zwiększenie liczby osób zainteresowanych sportami zimowymi. Inwestycja Grupy PKL i PFR zakłada powstanie między innymi: wyciągów narciarskich, tras narciarskich oraz rowerowych, parkingów, obiektów gastronomicznych oraz infrastruktury towarzyszącej.

To ważny dzień dla Gminy i mieszkańców Muszyny. Zyskujemy znakomitego inwestora, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej. Liczymy, że ośrodek PKL w Muszynie będzie nowoczesną i rodzinną stacją narciarską zimą ale także świetnym miejscem na urlop latem

– mówi Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Inwestycja Grupy PKL i PFR pozwoli wraz z sąsiadującym ośrodkiem Jaworzyna Krynicka stworzyć kompleks dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed Grupą PKL postępowanie przed UOKIK, które po pozytywnej decyzji zakończy proces zakupu.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Koleje Linowe