Rusza głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Stolica jako jedyne polskie miasto, znalazła się w gronie 20 europejskich miast, które zostały nominowane do finału. Głosuj na Warszawę jako najlepszy kierunek turystyczny, a szanse są duże, aby została wybrana jako najatrakcyjniejsza miasto Europy 2023.  To również duża szansa dla turystyki przyjazdowej, aby mogła podnieść się po dwóch latach trudnych wydarzeń.
Fot. ZDM

European Best Destination to organizacja powołana w 2009 roku, której celem jest promocja turystyki, kultury miast oraz regionów europejskich. Współpracuje z działającą przy Komisji Europejskiej siecią EDEN, opiniotwórczymi mediami o zasięgu ogólnoświatowym oraz ponad 400 europejskimi destynacjami.

Od kilkunastu lat, na przełomie stycznia i lutego, organizowany jest konkurs, do którego zapraszane są wyselekcjonowane miasta lub regiony. Zwycięska destynacja wyłaniana jest na drodze otwartego głosowania internetowego, w którym bierze udział kilkaset tysięcy osób z całego świata. Przebieg i wyniki są szeroko komentowane w światowych mediach takich jak Forbes czy National Geographic. Zatem jest to duża szansa promocji naszego kraju.

W konkursie na najlepszy kierunek turystyczny Europy, głosują internauci z całego świata i to oni będą decydować, które miasto europejskie zdobędzie prestiżowy tytuł. Głosować mogą także Warszawianki i Warszawiacy.

To niepowtarzalna okazja, żeby zachęcić gości z całego świata do wizyty w naszym mieście, aby mogli przekonać się sami jak przyjaznym, zielonym i otwartym dla wszystkich miastem jest Warszawa. Piękne parki, miejskie plaże, świetna oferta gastronomiczna, bogaty kalendarz wydarzeń – mamy to w Warszawie! Zagłosujmy na nią i pokażmy to światu

– powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

fot. Pixabay

W ramach przygotowań do konkursu miasto przygotowało kampanię promocyjną pod hasłem „Mamy to w Warszawie”.

Zachęcamy do codziennego oddawania głosów. Warszawa łączy tradycję z nowoczesnością, jest prawdziwą europejską metropolią z bogatym kalendarzem wydarzeń kulturalnych, pięknymi parkami i terenami zielonymi, świetną ofertą gastronomiczną – mamy to w Warszawie! Pomóżmy wygrać naszemu miastu

– podkreślił Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Jak głosować?

Wystarczy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl, odszukać Warszawę na liście 20 miast i oddać na nią swój głos. Bez rejestracji czy skomplikowanych formularzy. Cały proces trwa tylko kilka sekund. Każdy uczestnik może oddać jeden głos dziennie aż do 10 lutego.

Źródło: zdm.waw.pl 
Tekst: Anna Molęda-Kompolt