W najnowszej publikacji Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zaprezentowano 19 tras kajakowych – dotychczas mniej znanych, ale niezwykle urokliwych i stanowiących wyzwanie dla doświadczonych kajakarzy. Przedstawione w nim rzeki najlepiej odkrywać od jesieni do wiosny.

Szlaki kajakowe dla twardzieli

Spływ kajakowy po wielkopolskich rzekach niezależnie od pory roku, to nie lada przyjemnością  Najpopularniejsze szlaki kajakowe najwięcej kajakarzy przyciągają późną wiosną i latem. Przez Wielkopolskę płynie jednak sporo rzek, które najlepiej odkrywać od jesieni do wiosny. Są bardziej wymagające, ale nagrodą za włożony trud będą niesamowite doznania i bliski kontakt z przyrodą. W najnowszej publikacji Wielkopolskiej Organizacji TurystycznejWielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” zaprezentowano 19 tras kajakowych – dotychczas mniej znanych, ale niezwykle urokliwych i stanowiących wyzwanie dla doświadczonych kajakarzy.

Przedstawione rzeki mają rozmaity charakter – od sielankowych strug, wijących się wśród pól, przez wartkie potoki, przypominające momentami te górskie, po rzeki na których trzeba kluczyć pomiędzy zwalonymi drzewami. Pływanie nimi wymaga indywidualnego podejścia i wprawy. Część z nich latem może być niedostępna, więc nie warto czekać i już teraz zaplanować spływ.

„Publikacja skierowana jest do doświadczonych kajakarzy, do prawdziwych twardzieli chcących  zmierzyć się z wodnym żywiołem, którym niestraszne są przenoski, pokonywanie zwałek, wartki nurt czy niskie temperatury, a czasem nawet przedzieranie się przez bujną roślinność.”

– mówi Tomasz Wiktor prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.      

Z wydawnictwa na pewno ucieszą się ci, którzy już nie raz trzymali wiosło w dłoni i są wciąż głodni przygód i odkrywania nowych tras. W folderze znaleźć można również kilka innych pomysłów na podnoszące adrenalinę przygody w Wielkopolsce. Tym którzy jeszcze nie mają wprawy polecamy poprzednią publikację „Szlaki kajakowe w Wielkopolsce. Informator dla początkujących”.

Podobnie jak wszystkie pozostałe foldery wydawane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, również „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” jest całkowicie bezpłatna. Publikacja dostępna będzie w wybranych punktach informacji turystycznej, podczas wydarzeń plenerowych na których obecne będzie stoisko WOT, a także w wersji cyfrowej do pobrania ze strony:
http://wielkopolska.travel/wydawnictwa/

Autorzy przewodnika:

  • Anna Brykalska-Domańska,
  • Tomasz Kaczmarek,
  • Marta Konek,
  • Jacek Y. Łuczak,
  • Maciej Mieszkowski,
  • Wojciech Rybarczyk

Redakcja: Anna Brykalska-Domańska

Projekt graficzny i skład: Vega Studnio Adv. Tomasz Muller

Źródło: informacja prasowa, Wiktoria Szulc Asystent ds. Promocji i PR, Wielkopolska Organizacja Turystyczna.